Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові

Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові

Назва:
Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Сакал Тетяна Миколаївна
УДК 811.111’373.43: 811.111’373.611
Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Ужгородського національного університету.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор філологічних наук, професор
ПОЛЮЖИН Михайло Михайлович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри англійської філології.
доктор філологічних наук, професор
ЗАЦНИЙ Юрій Антонович, гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління” завідувач кафедри соціальної лінгвістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Білинський Михайло Емільович, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри англійської філології.
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра ділової англійської мови та перекладу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 30 вересня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000 м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 28 серпня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої к. філол. н., доц. О.А. Шпак
вченої ради


Загальна характеристика роботи
Реферована дисертація присвячена вивченню англійських префіксальних неологізмів ХХ століття в історико-ономасіологічному та когнітивному аспектах. Проведене нами дослідження входить до числа робіт, що виконуються в межах сучасних когнітивно-номінативних студій, в центрі уваги яких знаходяться проблеми лінгвокреативної та пізнавальної діяльності людини, вербальні особливості її адаптації до навколишнього середовища, шляхи і способи відображення останнього за допомогою різнотипних мовних одиниць. Наявні праці дослідників у галузі англійської неології та словотворення (Ю.О. Жлуктенко, В.І. Заботкіна, Ю.А. Зацний, М.М.Полюжин, Ю.К. Волошин, А.М. Іванов, Н.Г. Олексенко, Н.Г. Сихарулідзе, А.Е. Левицький, Е.М. Дубенець, Дж. Олджео, Дж. Ейто, Р. Фішер) з усією переконливістю свідчать про назрілу потребу подальшого вивчення цілої низки питань, що стосуються факторів утворення та розвитку семантичної структури нового слова, розширення його номінативного потенціалу, здатності фіксувати, накопичувати, зберігати та відтворювати фрагменти реального світу у свідомості сучасних носіїв тієї чи іншої мови. Виявлення окремих номінативних механізмів, які служать засобом вербалізації фрагментів досвіду людини, набувають особливого значення у дослідженнях, що ґрунтуються на засадах динамічної синхронії (В.Г. Адмоні).
Сказане вище визначає актуальність нашого дослідження, яка полягає у необхідності проведення комплексного аналізу та системного опису мовних засобів і способів фіксації інновацій у межах префіксального способу словотворення з позицій історико-ономасіологічного та когнітивного підходів. Актуальність теми дослідження зумовлена також відсутністю робіт, які б дали змогу отримати цілісне уявлення про шляхи розвитку префіксальних неологічних моделей в тому вигляді, в якому вони проявляються в рамках кожної з ономасіологічних категорій за період 20-90-х років ХХ століття. Вивчення особливостей утворення нових слів окремо взятого способу словотворення з точки зору входження у систему мови залишається актуальним також у зв’язку з тим, що лексичний фонд мови є відкритим і постійно поповнюється новими одиницями.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація виконана в межах наукової теми “Дослідження мовних контактів та ономасіологічних категорій у мовах різних систем”, яка розробляється на кафедрі англійської філології Ужгородського національного університету (тема затверджена Вченою радою УжНУ, протокол № 2 від 7 лютого 1997 року).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Історико-ономасіологічне та когнітивне дослідження префіксальних неологізмів у англійській мові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок