Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИФАЗНІ ТРАНСФОРМАТОРИ З ЕФЕКТИВНИМ ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКТИВНОГО ОБ’ЄМУ

ТРИФАЗНІ ТРАНСФОРМАТОРИ З ЕФЕКТИВНИМ ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКТИВНОГО ОБ’ЄМУ

Назва:
ТРИФАЗНІ ТРАНСФОРМАТОРИ З ЕФЕКТИВНИМ ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКТИВНОГО ОБ’ЄМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ставинський Ростислав Андрійович
УДК 621.314.21
ТРИФАЗНІ ТРАНСФОРМАТОРИ З ЕФЕКТИВНИМ
ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКТИВНОГО ОБ’ЄМУ
Спеціальність 05.09.01 - Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі комп’ютеризованих систем управління Українського Державного Морського Технічного університету ім. адм. Макарова (УДМТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Кондратенко Юрій Пантелійович, УДМТУ, професор кафедри комп’ютеризованих систем управління Українського Державного Морсь-кого Технічного університету ім. адм. Макаро-ва.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Кравченко Адольф Микитович, провідний науковий співробітник інституту електро-динаміки НАН України, м. Київ
- кандидат технічних наук, доцент
Шевченко Володимир Петрович, доцент кафедри електричних машин Одеського національного політехнічного університету
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “30” січня 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.052.05 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса-44, пр. Шевчен-ка 1, адмінкорпус, ауд. 400а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національ-ного політехнічного університету (м. Одеса, пр. Шевченка, 1)
Автореферат розіслано “23” грудня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К41.052.05, к.т.н., доцент В. А. Войтенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним напрямом розвитку пристроїв електромеханіки і систем електрообладнання стає комплексне ресурсозбереження. Важливими складовими елементами електротехнічних систем і комплексів промислового та спеціального призначення є трифазні трансформатори (ТТ) малої і середньої потужності, які використовуються в різноманітних виробах електротехнічної, радіоелектронної, суднобудівної та інших галузей промисловості. Розвиток наземного та водного транспорту, авіації і космонавтики вимагає використання спеціальних ТТ підвищеної компактності. Активна частина (АЧ) сучасних ТТ малої потужності і початкових габаритів середньої потужності складається з концентричних або дискових обмоток та планарного магнітопровода. Конструктивна схема і геометричні співвідношення елементів магнітопровода визначають не тільки витрати на матеріали, але і вагу, габаритні розміри та експлуатаційні показники. Одним із засобів зниження матеріалоємності ТТ є застосування просторової електромагнітної системи (ЕМС). Однак конструкції і технології виготовлення просторових магнітопроводів, що використовуються в ТТ і реакторах середньої та підвищеної потужності, технологічно нераціональні для виробництва статичних індукційних пристроїв (СІП) малої потужності, а також менших габаритів середньої потужності. Тому магнітопроводи вказаних пристроїв виконуються з Ш-подібних пластин, які виготовляються способом штамповки з відходами електротехнічної сталі, або з прямокутних пластин. Використання для ТТ планарних стрічкових магнітопроводів по типу однофазних обумовлює збільшення маси і витрат сталі. В обох варіантах ТТ підвищені витрати обмоткової міді внаслідок необхідності скруглення обмоткових котушок в кутових зонах прямокутного перерізу стержнів. У цілому на виробництво ТТ малої та середньої потужності щорічно витрачається тисячі тон дорогих електротехнічної сталі і обмоткової міді. Важливим показником технічного рівня сучасних ТТ згаданої потужності є компактність, конструктивна відповідність блокам електрообладнання та придатність до вбудовування. Тому задача розробки і виробництва компактних ТТ зі зниженою матеріалоємністю є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота входить до комплексу науково-дослідницьких робіт в області енергоресурсозбереження, які виконуються відповідно до закону України “Про енергозбереження”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРИФАЗНІ ТРАНСФОРМАТОРИ З ЕФЕКТИВНИМ ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКТИВНОГО ОБ’ЄМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок