Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОСВІДОМОСТІУ ДІТЕЙ-ПОГОДКІВ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОСВІДОМОСТІУ ДІТЕЙ-ПОГОДКІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОСВІДОМОСТІУ ДІТЕЙ-ПОГОДКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Антонець Марина Олексіївна
УДК 159.922.73:37.015.3
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОСВІДОМОСТІ
У ДІТЕЙ-ПОГОДКІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті
імені В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Устименко Тетяна Анатоліївна,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г.Короленка, доцент кафедри психології.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання,
директор;
-
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Кулачківська Світлана Євгеніївна,
Інститут психології імені Г.С.Костюка,
завідуюча лабораторією дошкільного виховання.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н Каразіна, кафедра психології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться 20 лютого 2003 р., о16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 23 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. О. Приходько
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. У кожної людини самосвідомість розвивається особливо, виходячи із загальних закономірностей психічного розвитку індивіда. Самосвідомість дитини формується в залежності від багатьох чинників, головним з яких є вплив соціального середовища. Спочатку для дитини його представниками є батьки. Вони організують різні типи стосунків у родині, які детерміновані різними стилями виховання. У багатьох сучасних сім'ях виховується лише одна дитина. Тому родини, які мають двоє дітей, заслуговують уваги як з боку держави, суспільства, так і сучасної школи. 
Зустрічаються родини, в яких виховуються діти-погодки. Це діти з різницею у віці один рік (В. Бусел). У погодків виникають специфічні діадні феномени у спілкуванні. Ці діти, виховуючись разом, набувають схожих рис характеру, спостерігають одне за одним, виявляють специфічні особистісні та поведінкові тенденції в розвитку. Це й зумовило дослідити особливості становлення самосвідомості погодків порівняно з близнюками та різновіковими дітьми. 
Теоретична концепція становлення самосвідомості (Л. Виготський, П. Чамата, Р. Бернс, І. Кон, В. Столін, І. Чеснокова, М. Боришевський, О. Дусавицький, І. Бех), визначення самооцінки (У. Джеймс), сучасні наукові підходи до розуміння видів і способів самооцінки (Г. Цукерман, Є. Суботський, В. Семиченко, В. Кобильченко) сприяли побудові дослідницької моделі формування самосвідомості. Психологія сімейних стосунків (С.раточвіл, В. Семиченко, В. Заслуженюк, Т. Алєксєєнко), класифікація батьківських позицій (Д. Рембовскій), вивчення особливостей діадного спілкування (Л. Обухова, M. Кечкі, О. Осницький) допомогли визначити основні складові цієї моделі. Наукові положення щодо формування мотивації успіху (Х. Хекхаузен, Р. Нємов) вплинули на спрямованість експерименту в дослідженні зв'язку самооцінки з мотивацією успіху. Теорія активності – саморегуляції (Є. Голубєва, С. Iзюмова, М. Кабардов), наукові положення щодо обдарованості (В. Моляко, Т. Устименко), погляд на дитину як на цінність з позиції ампліфікації (О. Запорожець, С. Кулачківська) привели до вияву специфічних особистісних та поведінкових тенденцій у розвитку самосвідомості погодків.
Батьківські позиції та стилі виховання в родині обумовлюють виникнення різних типів сімейних стосунків. А ці стосунки впливають на особливу схильність до орієнтації в соціальному середовищі погодків на відміну від інших сибсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ САМОСВІДОМОСТІУ ДІТЕЙ-ПОГОДКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок