Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> С-13 Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.

С-13 Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.

Назва:
С-13 Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
Савчук Григорій Миколайович
УДК 930.2 (438) “18/19” : 94 (438:474.5:477) “14/16”
С-13
Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя
в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.
Спеціальність 07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Потульницький Володимир Арнольдович,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Подаляк Наталія Гордіївна,
Дипломатична Академія України
при Міністерстві закордонних справ України,
кафедра зовнішньої політики та міжнародного права
кандидат історичних наук
Халак Надія Володимирівна,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України,
Львівське відділення, науковий співробітник
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 31 січня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Університетська 1, ауд. 221).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова 5.
Автореферат розісланий 29 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук ___________________ О.М.Сухий
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Ще на початку ХХ ст. історики Західної Європи усвідомили потребу узгодити свої власні національні історії з світовою історією. Для цього необхідно не лише представити своє бачення місця національної історії у загальносвітовому історичному процесі, але й враховувати та відповідати на перспективи власної національної історії зі сторони вчених – представників інших національних історій. Подібні проблеми постали перед українською історичною наукою після 1991 р. Нині для узгодження історії України із всесвітньою історією необхідно не лише відмовитися від ортодоксальних схем радянського періоду, але й критично оглянути весь доробок української історіографії від ХІХ ст. Для цього слід вивчити альтернативні трактування власної національної історії зарубіжними вченами та відповісти на контраверсійні візії представників конкуруючих національних історій – російської, польської, білоруської, проаналізувати їх візії щодо історії України, оскільки історія України є складовою частиною розроблених ними схем. Також слід розглянути методологічні особливості цих підходів і доречність їх застосування в українській національній історії. Це важливо ще й тому, що погляди більшості істориків світу на українську історію все ще є залежними від перспектив домінуючих націй – російської і польської, які раніше інтегрувалися у світову історичну науку. Тож їх вивчення є нагальною необхідністю для української історичної науки.
Проблема польсько-литовсько-руських взаємин періоду пізнього середньовіччя обрана як одна з найменш досліджуваних в українській історіософії і водночас як така, що досить ґрунтовно вивчена в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. Тогочасне польське бачення цієї проблеми не лише впливало на висвітлення польсько-литовсько-руських взаємин періоду пізнього середньовіччя українськими вченими, але й поряд з російським і литовським багато в чому визначило картину історії Великого князівства Литовського в світовій історичній науці. Вивчення витоків виникнення і оформлення цього бачення також сприятиме утвердженню об’єктивної картини минулого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: С-13 Польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історіософії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок