Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України

Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України

Назва:
Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ужгородський національний університет
Манько Ірина Петрівна
УДК 332.66:64
Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України
Спеціальність: 08.02.03 –
Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник сільського господарства України
Даниленко Анатолій Степанович,
голова Держкомзему України, завідувач кафедри управління земельними ресурсами Національного аграрного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кор. УААН
Лендєл Михайло Андрійович,
Ужгородський національний університет, завідувач кафедри
доктор економічних наук, професор
Ступень Михайло Григорович,
Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління, м. Львів
Захист дисертації відбудеться 9 червня 2005 року о 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, аудиторія 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий 6 травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Чубарь О.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Земельна реформа – важлива складова економічних перетворень, що відбуваються в Україні. Практичне здійснення земельної реформи, впровадження різних форм власності на землю, формування ринку земельних ділянок потребує чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин, важливим елементом якого є оцінка землі.
В міру переходу української економіки до ринку зростає значення оцінки земель як виробничого ресурсу та просторового базису для розміщення продуктивних сил, підвищуються вимоги до оцінки ринкової вартості земельних ділянок. Точність визначення вартості землі є критичним елементом ефективної системи податкової оцінки. Вона є однією з умов правильності оцінки вартості освоєних земельних ділянок і гарантує, що кожний землевласник і землекористувач заплатить справедливу долю податку. Об’єктивність оцінки землі є однією з головних передумов обґрунтованості прийняття рішень в галузі землекористування, як в державному, так і в приватному секторі.
Саме грошова оцінка земель є основним інструментом регулювання земельних відносин і використовується для визначення: розміру земельного податку; орендної плати; втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; розміру державного мита та вартості земельних ділянок при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок; вартості земельних ділянок, що належать до державної чи комунальної власності, у разі, коли вони вносяться до статутного фонду господарського товариства; вартості земельних ділянок при реорганізації, банкрутстві або ліквідації господарського товариства з державною часткою, яке є власником земельної ділянки; вартості земельних ділянок у бухгалтерському обліку; обсягів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, ринкової вартості земельних ділянок при укладанні цивільно-правових угод.
Питанням теорії та практики здійснення земельнооціночних робіт та використання їх у процесі формуванні земельних відносин присвячено значну кількість наукових праць вітчизняних вчених. Найбільш вагомий внесок у наукову теорію оцінки земель зробили: П.Ф. Веденічев, Д.І. Гнаткевич, А.С. Даниленко, Д.С. Добряк, С.І. Дорогунцов, П.А. Костичев, М.А. Лендєл, Т.І. Магазинщиков, В.М. Месель-Веселяк, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок