Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БІЛКОВО-МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ МЕДУ ТА БІОХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ДЛЯ БДЖІЛ

ОСОБЛИВОСТІ БІЛКОВО-МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ МЕДУ ТА БІОХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ДЛЯ БДЖІЛ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БІЛКОВО-МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ МЕДУ ТА БІОХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ДЛЯ БДЖІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖУЛАЙ ВІТАЛІЙ ЄВГЕНОВИЧ


 
УДК 638.162:636.087.7
ОСОБЛИВОСТІ БІЛКОВО-МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ МЕДУ ТА БІОХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ДЛЯ БДЖІЛ
 
06.02.04 - Технологія виробництва продуктів тваринництва


А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
 
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор cільськогосподарських наук, професор ПОЛІЩУК ВІКТОР ПЕТРОВИЧ, Національний аграрний університет, завідувач кафедри технології виробництва продукції бджільництва
 
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор сільськогосподарських наук, професор САВЧУК ДМИТРО ІВАНОВИЧ, Інститут розведення і генетики тварин УААН, головний науковий співробітник
кандидат сільськогосподарських наук, доцент ЛУЦІВ ОРЕСТ ВОЛОДИМИРОВИЧ, Львівська державна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького, завідувач кафедри бджільництва
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича, УААН, лабора-торія етології бджіл відділу медоносної флори та запилення, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “7” грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.05 у Національному аграрному університеті за адресою: м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041 м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10, читальний зал.
Автореферат розісланий “23”жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Столюк В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах України бджолині сім’ї доводиться періодично підгодовувати. Основну частину штучного корму вони одержують при підготовці до зимівлі у вигляді цукрового сиропу який, на відміну від меду, майже не містить мінеральних речовин та білка, що призводить до погіршення розвитку бджолиних сімей навесні, негативно впливає на їх продуктивність та льотно-запилювальну роботу.
На даний час недостатньо вивченими є питання азотового та мінерального складу медів України, зокрема тих, що слугують бджолам основним вуглеводним кормом. При створенні білкових добавок дуже часто основна увага приділялася розробці замінників перги, а не меду (М.О.Гайдак, 1960; С.Бедров, 1979; W.Chalmers, 1980; С.Ф.Разанов, 1997). Мінеральні добавки додавали до цукрового сиропу частіше всього у кількості одного-трьох елементів (В.Кардаков, 1975; Н.Г.Еремия, 1986). Таким чином проблема пошуку способів підвищення ефективності підгодівлі бджіл залишається актуальною як з наукової, так і з практичної точок зору.
Отже, розробка кормової добавки до цукрового сиропу, яка наблизить його за хімічним складом до натурального меду, буде сприяти поліпшенню якості підгодівлі бджолиних сімей та зростанню їх продуктивності.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі технології виробництва продукції бджільництва Національного аграрного університету, як складова частина наукової теми: “Розробити напрямки інтенсифікації бджільництва у Лісостеповій зоні України” (номер державної реєстрації 0198U007254).
Мета і задачі дослідженя. Метою даної роботи є обгрунтування комплексної білково-мінеральної добавки до цукрового сиропу для підвищення життєздатності бджолиних сімей і збільшення іх продуктивності.
Для досягнення мети ставились такі основні завдання:
1.
Дослідити особливості азотового та мінерального складу найпоширеніших ботанічних сортів меду, що найчастіше слугують кормом для бджіл в умовах України.
2.
Науково обгрунтувати склад кормових добавок до цукрового сиропу для підгодівлі бджіл.
3.
Вивчити вплив запропонованих кормових добавок на інтенсивність розвитку бджолиних сімей, а також на тривалість життя бджіл в лабораторних умовах.
4.
Розрахувати економічну ефективність використання оптимального варіанту кормової добавки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БІЛКОВО-МІНЕРАЛЬНОГО СКЛАДУ МЕДУ ТА БІОХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ДЛЯ БДЖІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок