Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу

Розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу

Назва:
Розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОЛЬВАК Світлана Олександрівна
УДК 338.439:637.1(043)
Розвиток підприємств
молокопродуктового підкомплексу
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кочетков Олексій Васильович,
Луганський національний аграрний університет,
завідувач кафедри статистики і економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пархомець Микола Кирилович,
Тернопільський національний економічний університет, завідувач кафедри аграрного бізнесу
кандидат економічних наук, доцент
Співак Микола Гаврилович,
Луганський національний аграрний університет,
доцент кафедри економіки і підприємництва
Захист відбудеться 24 січня 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.841.02 у Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м. Луганськ, ЛНАУ, головний корпус, ауд. Г-202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м. Луганськ, ЛНАУ.
Автореферат розісланий 21 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Суховерхий


ВСТУП
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу залежить від конкретних умов господарювання, організаційної структури, методів керування, матеріально-технічної бази, фінансового забезпечення.
Розвиток підприємств молочної промисловості залежить від забезпечення молочною сировиною, тобто від стану молочного скотарства.
Сільське господарство, в тому числі й молочне скотарство, відрізняється від інших галузей народного господарства тим, що воно пов'язано з природними процесами відновлення рослин і тварин, і це ускладнює досягнення високих результатів. Одним із основних завдань сільського господарства є забезпечення потреб населення продовольством, особливо молочними продуктами.
На сучасному етапі виробництво молока на сході України у більшості господарств збиткове, незважаючи на те, що у вирішенні питань забезпечення ринку продовольства воно займає особливе місце. Збитковість впливає на зменшення обсягів виробництва, погіршення економічного й соціального рівня життя селян, а цього не можна допускати з урахуванням важливості цієї галузі для потреб населення.
Падіння обсягів і зниження ефективності виробництва молока зумовлює посилення уваги до питань розробки шляхів поліпшення результатів функціонування підприємств молокопродуктового підкомплексу.
Проблеми підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва, формування продовольчих підкомплексів і ринків продовольства досліджували вітчизняні вчені В.Г.Андрійчук, П.С.Березівський, П.І.Гайдуцький, В.Н.Зимовець, І.І.Лукінов, В.Я.Месель-Веселяк, О.М.Онищенко, П.Т.Саблук, В.Г.Ткаченко, О.М.Шпичак, В.В.Юрчишин та ін.
Значний вклад у розробку теоретичних та прикладних питань розвитку скотарства внесли: П.С.Березівський, Л.І.Бровко, В.Н.Зимовець, М.М.Ільчук, В.П.Котков, М.К.Пархомець, М.Г.Співак, С.О.Шевельова, О.М.Шпичак та інші вітчизняні вчені.
Однак ряд наукових проблем щодо особливостей формування та ефективного функціонування регіональних продовольчих ринків, зокрема ринку молока, в контексті сучасних аграрних трансформацій; організації виробництва молока за умов ресурсо- та енергозбереження, оптимізації рівня використання ресурсів; узгодження взаємовідносин партнерів, підвищення конкурентоспроможності підприємств у молокопродуктовому підкомплексі досліджені недостатньо.
Велике практичне значення досліджень виробництва конкурентоспроможного молока й молокопродуктів, а також недостатня вивченість цього питання у регіоні визначили вибір і зумовили актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток підприємств молокопродуктового підкомплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок