Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИЛЬНІ МАГНІТНІ ПОЛЯ В МАЛОМАСШТАБНИХ СТРУКТУРАХ ТА СПАЛАХАХ НА СОНЦІ

СИЛЬНІ МАГНІТНІ ПОЛЯ В МАЛОМАСШТАБНИХ СТРУКТУРАХ ТА СПАЛАХАХ НА СОНЦІ

Назва:
СИЛЬНІ МАГНІТНІ ПОЛЯ В МАЛОМАСШТАБНИХ СТРУКТУРАХ ТА СПАЛАХАХ НА СОНЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,71 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Лозицький Всеволод Григорович
УДК 523.98+523.94+523.985+52-337
СИЛЬНІ МАГНІТНІ ПОЛЯ В МАЛОМАСШТАБНИХ СТРУКТУРАХ ТА СПАЛАХАХ НА СОНЦІ
01.03.03 – геліофізика і фізика Сонячної системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Гопасюк Степан Ілліч,
НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія”
Міністерства освіти і науки України;
головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук
Акімов Леонід Опанасович,
НДІ астрономії Харківського національного
Університету ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України;
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Юхимук Адам Корнілович,
Головна астрономічна обсерваторія
Національної академії наук України;
завідувач відділу фізики космічної плазми.
Провідна установа:
Радіоастрономічний інститут НАН України,
м.Харків
Захист відбудеться 4 квітня 2003 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 27.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена експериментальним дослідженням (на основі астрономічних спостережень) маломасштабних магнітних полів у сонячних спалахах а також в активних та спокійних областях на Сонці.
Актуальність теми. Всі прояви активності на поверхні Сонця безпосередньо пов’язані з його магнітними полями. Сонячні плями з’являються саме там і тоді, де в атмосфері Сонця виникають сильні локальні магнітні поля. Найбільш динамічні й потужні процеси в атмосфері денного світила – сонячні спалахи – виникають, як правило, в ускладнених магнітних конфігураціях, в місцях з підсиленими й швидкозмінними магнітними полями. На сьогодні є очевидним, що грунтовне вивчення фізичних механізмів сонячної активності, безперечно вельми актуальне для фундаментальної науки та прикладних досліджень, неможливе без надійних і детальних даних про магнітні поля Сонця.
Магнітні поля Сонця багато в чому відрізняються від звичних нам геомагнітних полів, і передусім в тім, що вони дуже неоднорідні, непостійні, і, що особливо суттєво, складаються з великої кількості маломасштабних магнітних структур дуже малого характерного розміру – у сотні, десятки, а можливо, й одиниці кілометрів. При будь-якому нині діючому сонячному інструменті такі структури просторово не розділяються, тобто є “субтелескопічними”. Дослідити такі структури можна лише на основі використання спеціальних методів. Основна їх ідея полягає у використанні достатньо високої спектральної роздільної здатності “замість” надто низької просторової. Подібна ідея запропонована Я.О.Стенфло ще три десятиліття тому [57], однак з методичних причин вона залишалась недостатньо розвинутою. До робіт дисертанта розглядались в основному найпростіші двохкомпонентні моделі, що залишало без пояснень цілу низку спостережних ефектів. Не було методів надійного вимірювання магнітних полів у сонячних спалахах, де профілі спектральних ліній суттєво і швидко змінюються внаслідок немагнітних ефектів. Було зовсім неясним питання верхньої межі магнітної індукції в маломасштабних структурах. Щоб вивчити всі ці та деякі інші питання, потрібно було не тільки розробити нові методи діагностики маломасштабних, багатокомпонентних і швидкозмінних магнітних полів, але й провести довгі ряди спектрально-поляризаційних спостережень, які б охоплювали періоди високої спалахової активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СИЛЬНІ МАГНІТНІ ПОЛЯ В МАЛОМАСШТАБНИХ СТРУКТУРАХ ТА СПАЛАХАХ НА СОНЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок