Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИРАЖЕННЯ КАРТИНИ СВІТУ В ЛЕКСИЦІ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ

ВИРАЖЕННЯ КАРТИНИ СВІТУ В ЛЕКСИЦІ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ВИРАЖЕННЯ КАРТИНИ СВІТУ В ЛЕКСИЦІ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут сходознавства імені А.Кримського
Якименко Микола Васильович
УДК 811.521
ВИРАЖЕННЯ КАРТИНИ СВІТУ
В ЛЕКСИЦІ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки,
аборигенних народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор філологічних наук, доцент
Мосенкіс Юрій Леонідович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри сучасної української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Голубовська Ірина Олександрівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри загального мовознавства
та класичної філології;
кандидат філологічних наук
Мазінов Ахтем Сеїт-Аметович,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І.Георгіївського МОЗ України, м. Сімферополь,
старший викладач
Провідна установа – Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова
МОН України, м. Одеса, кафедра загального та
слов’янського мовознавства
Захист відбудеться “23” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А.Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207)
Автореферат розісланий “20” квітня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Хамрай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На межі ХХ і ХХІ століть між Україною і Японією активізувалися всебічні контакти, що охоплюють політичну, громадську, економічну, культурну, спортивну та інші сфери. Унікальність Японії полягає в поєднанні архаїчних релігійно-міфологічних традицій, імператорської влади з передовими здобутками сучасної цивілізації, новітніми технологіями. Зростає популярність японських товарів, витворів мистецтва, поетичних творів. Отже, існує потреба глибшого вивчення ментальності, культурних традицій, побуту і звичаїв, світоглядних уявлень японців та їхнього відображення в японській мові. Протягом ХХ століття низка японських лексичних одиниць, що відображають важливі поняття матеріальної й духовної сфер людської діяльності, були запозичені в українську мову. Все сказане зумовлює актуальність дослідження мовної картини світу, відображеної в лексиці японської мови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах загальної наукової теми “Актуальні проблеми східної філології класичної та сучасної доби”, що розроблялася в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 2000–2005 рр. (номер державної реєстрації – 02БФ044-01).
Об’єктом дослідження виступає лексика японської мови як той мовний рівень, який найбільше пов’язаний із позамовною реальністю і найдинамічніше відбиває в собі світобачення мовців.
Предметом дослідження є поняття, що виступають елементами картини світу і відображені в японській лексиці. Увагу зосереджено на тих лексичних одиницях, які визначають специфіку японського мовно-культурного простору порівняно з іншими мовами, передають ключові поняття (концепти) мовної картини світу.
Використано такі методи дослідження, як описовий, зіставний, історичний, лінгвокультурологічний, метод “слів і речей”, прийоми лексикографічного опису.
Матеріалом дослідження виступають лексикографічні дже-рела, японська художня література мовою оригіналу, навчальні посібники на японську тематику українською мовою (автори В.С.Гриценко, В.А.Рубель), японська поезія в українських перекладах І.П.Бондаренка, наукові, науково-популярні, публіцистичні тексти про Японію російською мовою (С.А.Арутюнова, Р.С.Васильєвського, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИРАЖЕННЯ КАРТИНИ СВІТУ В ЛЕКСИЦІ ЯПОНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок