Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> забезпечення регіонального розвитку в системі міжбюджетних відносин України

забезпечення регіонального розвитку в системі міжбюджетних відносин України

Назва:
забезпечення регіонального розвитку в системі міжбюджетних відносин України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна Академія НАУК України
Рада по вивченню продуктивних сил україни
МАКАРЕНКО Леся Миколаївна
УДК 332.142.2 (477)
забезпечення регіонального розвитку в системі міжбюджетних відносин України
08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
чл.-кор. НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, Голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Качала Тамара Миколаївна, Черкаський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Ярош Олег Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, провідний науковий співробітник відділу комплексного розвитку продуктивних сил.
Захист відбудеться “24” грудня 2007 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “23” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Коваль Я.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Децентралізація управління визначена одним із пріоритетних напрямків реформування державного устрою України, що відповідає світовим тенденціям підвищення ваги місцевих та регіональних органів самоврядування в управлінні державою. При зростанні ролі таких органів влади важливим є створення умов, за яких вони були б здатні самостійно забезпечувати територіальний розвиток. Проблема формування їх фінансової спроможності є однією із ключових при створенні нової системи відносин регіонів та центру, а її розв’язання, в значній мірі, вимагає трансформації міжбюджетних відносин.
У Концепції державної регіональної політики визначено, що система міжбюджетних відносин повинна формуватися на принципах бюджетного унітаризму з елементами фіскальної децентралізації, що передбачає збереження за центральним рівнем державного управління повноважень щодо здійснення заходів загальнодержавного управління та макроекономічної стабілізації із поступовою передачею повноважень щодо забезпечення територіального розвитку у регіони та на місця.
Заходи здійснені у ході бюджетної реформи, яка розпочалась в Україні у 2000 році і була покликана адаптувати систему міжбюджетних відносин до сучасних умов державного управління, так і не змогли створити зважену систему розподілу повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування і, відповідно до цього, адекватну систему фінансового вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів. Значна диференціація у рівнях розвитку регіонів та умовах життя населення з кожним роком посилюється і може бути подолана тільки шляхом формування ефективного механізму міжрегіонального перерозподілу фінансових ресурсів.
Державною стратегією регіонального розвитку України на період до 2015 року та Стратегією економічного і соціального розвитку України на 2004-2015 роки була визначена пріоритетність розв’язання проблем реалізації державної регіональної політики та стратегії вдосконалення міжбюджетних відносин, головною метою яких є акумулювання на рівні окремих адміністративно-територіальних одиниць обсягу ресурсів, достатнього для виконання власних і делегованих функцій органів місцевого самоврядування.
Розвиток системи міжбюджетних відносин в контексті адміністративно-територіальної реформи в Україні полягає у фінансовому забезпеченні соціально-економічного розвитку нових адміністративно-територіальних утворень та формуванні нових фінансових відносин регіонів і центру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: забезпечення регіонального розвитку в системі міжбюджетних відносин України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок