Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОЛІТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПОЛІТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
БУТОВСЬКА-ІЛЮШКО Ірина Олександрівна
УДК 32.351:303
ПОЛІТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ
ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Інституту політології, соціології, права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник —
доктор політичних наук, професор
ГОРБАТЕНКО Володимир Павлович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
заступник директора.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ХРАМОВ Василь Олегович,
Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства праці і соціальної політики України,
завідувач кафедри державного управління та політики зайнятості;
кандидат політичних наук
БУЛЬБЕНЮК Світлана Степанівна,
Національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, старший викладач кафедри політології і соціології.
Провідна установа —
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра політології.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2007 р. о 14 на засіданні спеціа-лізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України: 01601, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідність наукового передбачення політики обумовлена як об’єктивними реаліями загальноцивілізаційного розвитку, так і проблемами, що супроводжують суспільства, стадію розвитку яких визначають як перехідну. Прискорені темпи змін, які відбуваються в усіх сферах життя сучасного суспільства, створюють реальну загрозу полі-тичній, економічній, соціокультурній та духовній стабільності і, при збере-женні існуючих тенденцій, ставлять під питання подальше майбутнє окремих держав і людської цивілізації загалом. В результаті сучасні країни опиня-ються перед необхідністю подолання існуючих кризових явищ шляхом переосмислення цілей свого розвитку та шляхів їх досягнення. Зважаючи на це, саме політичне прогнозування стає невід’ємним атрибутом забезпечення стабільного розвитку будь-якого суспільства. Політичне прогнозування дозволяє внести елемент визначеності щодо майбутнього як внутрішньодер-жавних, так і світових політичних процесів, надаючи достатній обсяг знань та альтернатив для того, щоб здійснювати керований вплив на політичні процеси, події та явища, важливий і для окремих політичних підсистем, інститутів, суб’єктів, і для суспільства в цілому. Вчасне, адекватне передба-чення політичних змін стає однією з умов побудови ефективної стратегії і тактики державного управління.
Особливо актуальним політичне прогнозування є для посттоталітарних суспільств перехідного типу, оскільки процеси модернізації тут супрово-джуються радикальною трансформацією фундаментальних основ політичної системи та становленням нових елементів політичного життя. У той же час ці суспільства знаходяться під значним впливом великої кількості запози-чених варіантів подальшого розвитку. За цих умов пріоритетним стає прийняття та реалізація доцільних, обґрунтованих та ефективних державно-управлінських рішень, які враховуватимуть особливості національного розвитку. Останні, в свою чергу, залежать від здатності суб’єктів державного управління проаналізувати альтернативи майбутньої дії, визначити оптимальні цілі та максимально ефективно організувати діяльність об’єктів державного управління на досягнення поставленої мети.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок