Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАНКІВСЬКА СИСТЕМА У МЕХАНІЗМІ КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

БАНКІВСЬКА СИСТЕМА У МЕХАНІЗМІ КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
БАНКІВСЬКА СИСТЕМА У МЕХАНІЗМІ КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Тернопільська академія народного господарства
Малахова Олена Леонідівна
УДК 336.717.061
БАНКІВСЬКА СИСТЕМА У МЕХАНІЗМІ
КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківської справи Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дзюблюк Олександр Валерійович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Васильченко Зоя Миколаївна,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
фінансів, м. Одеса.
Захист відбудеться “10” вересня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.082.03. у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “3” серпня 2004 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М. П. Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах трансформаційних перетворень економіки України одним із основних завдань банківської системи є створення сприятливих передумов для неперервності відтворювального процесу й розвитку підприємницької діяльності в реальному секторі господарства, оскільки саме від здатності банків забезпечувати потреби суб’єктів господарювання необхідними грошовими ресурсами значною мірою залежать перспективи подальшого економічного зростання.
Для перехідного періоду розвитку ринкового середовища характерним є обмежений доступ суб’єктів підприємницької діяльності, насамперед підприємств малого та середнього бізнесу, до кредитних ресурсів комерційних банків, зниження ролі та значення банківського кредиту в процесах формування фінансових ресурсів підприємницьких структур. Тому банківський кредит в умовах недостатності власних коштів для фінансування виробництва, а також порівняно низького рівня розвитку вітчизняного фондового ринку повинен стати найвагомішим джерелом поповнення основного та оборотного капіталу підприємств реального сектора економіки. За таких обставин саме робота банківської системи може стати тим потужним важелем впливу, який спроможний забезпечити активний розвиток підприємницької діяльності, неперервність розширеного відтворення та подолання кризових явищ у реальному секторі, властивих перехідному періоду.
З іншого боку, цілком очевидно, що в умовах, коли головну частку активів банку становлять кредитні операції, ефективність банківської справи, її прибутковість, і як наслідок, досягнення стабільності та надійності банківської системи країни загалом безпосередньо пов’язана з результативністю функціонування позичальників – суб’єктів підприємницької діяльності на ринку товарів та послуг. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває подальше удосконалення функціонування банківської системи, підвищення ролі та значення банківського кредиту в процесах формування фінансових ресурсів підприємств реального сектора економіки, запровадження прогресивних методів кредитування суб’єктів підприємницької діяльності, дослідження впливу кредитних продуктів і важелів на стан вітчизняного виробництва.
Разом з тим, ефективність кредитної діяльності комерційних банків та організації кредитних відносин із підприємствами визначається також основними напрямами провадження монетарної політики центрального банку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: БАНКІВСЬКА СИСТЕМА У МЕХАНІЗМІ КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок