Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНОЧЕ НАСЕЛЕННЯ РЕҐІОНУ: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалах Львівської області)

ЖІНОЧЕ НАСЕЛЕННЯ РЕҐІОНУ: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалах Львівської області)

Назва:
ЖІНОЧЕ НАСЕЛЕННЯ РЕҐІОНУ: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалах Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,05 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Лабінська Галина Миколаївна
УДК 911.3:33]-055.2 (477.83)
ЖІНОЧЕ НАСЕЛЕННЯ РЕҐІОНУ:
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ
(на матеріалах Львівської області)
11.00.02 – економічна і соціальна географія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Шевчук Любов Теодорівна,
завідувач відділу територіальних суспільних систем і
просторового розвитку Інституту Реґіональних
Досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Джаман Василь Олексійович,
завідувач кафедри географії України, картографії та
геоінформатики Чернівецького національного
університету імені Юрія Федьковича
кандидат географічних наук, доцент
Романів Оксана Яківна,
доцент кафедри економіки підприємства
Національного університету водного господарства
і природокористування,
м. Рівне
Захист відбудеться “14” грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 9 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Телегуз О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна входить до групи держав світу, в яких відбувається депопуляція. Зменшення населення характерне в останні роки майже для всіх її реґіонів (за винятком Закарпатської області та м. Києва, де зберігається додатній приріст населення). Оскільки динаміка населення будь-якої реґіональної суспільно-географічної системи залежить від загальних та особливих показників демовідтворення, а останні детермінуються станом, структурою та якістю насамперед жіночого населення (ЖН), якому належить провідне місце у збереженні генофонду нації, то актуальність дослідження ЖН реґіонів України важко переоцінити. В таких дослідженнях акцент має бути зроблений на тісному взаємозв’язку між демо- та соціально-економіко-географічними показниками, що логічно передбачає комплексну суспільно-географічну характеристику ЖН конкретного реґіону, яка дає змогу виявити в ньому загальні ознаки та специфічні особливості демовідтворення. Особливий інтерес становить демовідтворення в специфічних з географічної точки зору реґіонах, які мають унікальне географічне положення (наприклад, розташування в прикордонні чи на перетині транспортних осей), розвинений економічний комплекс, специфічне культурне середовище тощо, бо саме в них легко відстежити загальне і особливе в демовідворенні. Саме до таких реґіонів належить Львівська область. Адже демогеографічна характеристика ЖН Львівщини включає насамперед дослідження територіально-географічних особливостей його формування. Специфіка відтворення ЖН у цьому реґіоні, яке залежить від головних компонентів природного руху та міґрацій, пов’язана також із сімейною структурою, релігійним, національним, освітнім, соціальним складом ЖН. Її повноцінне відображення в умовах складної економічної ситуації та зниження рівня життя населення вимагає вивчення соціально-економічних проблем ? зайнятості, безробіття, структури захворюваності та злочинності ЖН.
У контексті прийнятого Верховною Радою України „Закону про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, який набув чинності з 1 січня 2006 р., актуалізується здійснення ґендерного аналізу населення Львівщини.
Важливим є суспільно–географічне районування території цього реґіону за низкою показників, що характеризують ЖН, оскільки з його допомогою можна не тільки корегувати демо- та соціально-економіко-географічну ситуацію у Львівській області, а й передбачити необхідні подібні заходи в інших реґіонах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖІНОЧЕ НАСЕЛЕННЯ РЕҐІОНУ: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалах Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок