Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГО-ТАКСАЦІЙНА СТРУКТУРА БУКНЯКІВ БЕСКИДІВ

МОРФОЛОГО-ТАКСАЦІЙНА СТРУКТУРА БУКНЯКІВ БЕСКИДІВ

Назва:
МОРФОЛОГО-ТАКСАЦІЙНА СТРУКТУРА БУКНЯКІВ БЕСКИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ільків Іван Стефанович
УДК 630*228, 630*531, 630*536
МОРФОЛОГО-ТАКСАЦІЙНА СТРУКТУРА
БУКНЯКІВ БЕСКИДІВ
06.03.02 – лісовпорядкування та лісова таксація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Горошко Мирон Петрович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри лісової таксації та лісовпорядкування
Офіційні опоненти: - доктор сільськогосподарських наук, професор
Рябчук Василь Петрович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства і недеревних ресурсів лісу
- кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Кічура Володимир Петрович,
Закарпатське обласне управління лісового господарства,
заступник начальника
Провідна установа – Інститут екології Карпат НАН України, відділ охорони природних екосистем, м. Львів
Захист відбудеться „ 2 ” лютого 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий „ 23 ” грудня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кравець П.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У межах України з усіх листяних порід за площею і запасом насадження з участю бука лісового (Fagus sylvatica L.) посідають друге місце після дуба звичайного (Quercus robur L.). В умовах Львівщини букові ліси займають 20,9 % площі вкритих лісовою рослинністю земель і мають велике господарське, екологічне та соціальне значення.
Лісові масиви Бескидів розташовані на першому гірському валі північного мегасхилу Карпат й утворені з бука лісового, ялини звичайної (Picea abies (L.) Karst.), ялиці білої (Abies alba Mill.) з домішками інших деревних порід. Саме тут, у Бескидах, за даними багатьох дослідників, проходить межа суцільного поширення бука лісового. Згідно з попередніми дослідженнями, до початку інтенсивного освоєння цього реґіону букові ліси займали близько 60% площі. Але невеликі висоти гір, їх пологі схили, розвинута мережа доріг, добрі кліматичні умови сприяли інтенсивному розвитку сільського та лісового господарства в Бескидах. Упродовж декілької століть це призвело до значного зменшення частки букових лісостанів та їх заміни на насадження більш швидкорослих, але менш стійких порід, зокрема ялинових. У ХІХ і ХХ століттях букові ліси Карпат зазнали значного техногенного впливу. Вони стали об’єктом численних господарських та наукових експериментів. Усе це різною мірою позначалося на стані і стабільності лісових масивів взагалі та букняків зокрема.
Здійснені раніше дослідження букових насаджень свідчать про порушення їх природної структури, що впливає на виконувані ними фізіологічні, екологічні та захисні функції, призводить до погіршення екологічної ситуації в реґіонах та природних катастроф, які почастішали останнім часом. Складені в повоєнний період на основі вивчення природних букових насаджень нормативи в сучасних умовах потребують уточнення, оскільки сьогодні у Бескидах майже не залишилося незайманих людиною букняків, за винятком ділянок, що містяться у важкодоступних місцях або охороняються. Сучасна тенденція переходу від утилітарного до соціального використання лісових екосистем вимагає детальнішого вивчення не лише стовбура окремих рослин, але й інших морфологічних частин дерев та цілих насаджень, серед яких чільне місце належить кронам дерев та всьому намету насаджень. Хоча попередніми дослідженнями охоплено значне коло питань росту, розвитку та продуктивності букових насаджень, але окремі питання морфолого-таксаційної структури вивчені ще недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФОЛОГО-ТАКСАЦІЙНА СТРУКТУРА БУКНЯКІВ БЕСКИДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок