Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі

Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі

Назва:
Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана”
дорожкіна марія сергіївна
удк 665.7:339.922
Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі
Спеціальність 08.00.02 –
Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі міжнародного менеджменту ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, м.Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Дмитро Григорович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту,
декан факультету міжнародної економіки і менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Руденко-Сударєва Лариса Володимирівна
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
професор кафедри міжнародних фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Орєхова Тетяна Вікторівна
Донецький національний університет, доцент кафедри міжнародної економіки
Захист дисертації відбудеться 6 березня 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49 – Г, к. 601.
Автореферат розіслано 6 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Л.Л. Антонюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Глобалізація є всеохоплюючим динамічним процесом у руслі якого формуються та реалізуються бізнес-стратегії у всіх сферах світогосподарства, прогнозується, визначається і здійснюється зовнішня політика будь-якої держави. Безпосередня і найбільш активна участь у економічній глобалізації належить транснаціональним корпораціям (ТНК), оскільки саме вони виступають головними носіями науково-технологічного прогресу, основними інвесторами в світовій економіці, рушійною силою міжнародної діяльності та інтеграції.
Новітньою та ефективною стратегією розвитку міжнародного корпоративного бізнесу в нафтопереробному секторі стала інтеграція, кінцевою метою якої є підвищення ефективності виробництва, забезпечення стійкості функціонування на ринку нафти та нафтопродуктів, який, будучи критично важливим у сучасній світовій економіці, водночас є кон’юнктурно нестабільним і надто вразливим до регіональних і глобальних політичних впливів. Конкурентоспроможність вертикально інтегрованих корпорацій (ВІНК) у глобальному нафтопереробному бізнесі забезпечується, насамперед, шляхом злиттів і поглинань. Останніми роками в транснаціоналізованій економіці України також інтенсивно створюються крупні ВІНК, що дозволяє у цілому вирішувати проблему енергозабезпечення країни, адаптувати вітчизняний бізнес до світових умов та критеріїв функціонування нафтовидобувних і нафтопереробних корпорацій.
Теоретичні питання економічної мікроінтеграції в глобальних умовах розвитку бізнесу, проблеми корпоративного стратегічного менеджменту глибоко досліджено в працях Д.Аакера, І.Ансоффа, П.Баклі, І.Владимирової, Г.Гольдштейна, Р.Грос, Дж.Данінга, П.Друкера, М.Кесона, Д.Куджави, Дж.К.Лафта, М.Портера, Д.Прейгера, А.Ругмана, Ф.Хайєка. Дослідницький інтерес учених акцентувався як на проблемах транснаціоналізації та міжнародної конкурентоспроможності, так і на механізмах корпоративного управління і контролю. Праці Д.Джонстона, Д.Ергина, А.Коршака, Я.Куммінса, А.Шаммазова присвячені проблематиці розвитку нафтового та нафтопереробного сектору світової економіки.
Тенденції розвитку бізнесу в умовах глобальних трансформацій тривалий час перебувають у полі зору вітчизняних вчених Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок