Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Назва:
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЛАПАК АЛЬВІНА ВОЛОДИМИРІВНА
 
УДК 336:502.4(477)
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО
ФОНДУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській державній фінансовій академії Міністерства фінансів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Римар Микола Васильович,
Львівська державна фінансова академія,
завідувач кафедри податків, бюджету і
казначейської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу проблем
використання та охорони лісових ресурсів
кандидат економічних наук, доцент
Кислий Володимир Миколайович,
доцент кафедри управління
Сумського державного університету.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економіки підприємства, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться „ 5 ” липня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий „ 30 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з ХХ століття своєрідною реакцією на наслідки, спричинені погіршенням стану навколишнього природного середовища під впливом зростання споживацького антропогенного впливу, стало розширення та розвиток мережі природно-заповідних територій, цінність яких постійно зростає. Тому практично перед кожною установою природно-заповідного фонду (ПЗФ) в сучасних умовах реформування економіки стоїть триєдине завдання: збереження природно-заповідних територій; задоволення різноманітних потреб населення (туристично-рекреаційних, оздоровчих, освітньо-виховних тощо) як на даний момент, так і на довгострокову перспективу; підвищення дохідності від використання територій та ресурсів ПЗФ задля забезпечення їх власного функціонування. Досягнення цього неможливе без реформування фінансово-економічного механізму використання і відтворення ПЗФ з урахуванням пріоритетності екологічних вимог і стандартів над економічними важелями. Завдяки дії такого механізму нового типу стане можливим виведення установ ПЗФ на економічну та фінансову стабільність, забезпечення розвитку їх територій, стале використання і відтворення природних ресурсів ПЗФ (земельних, лісових, водно-болотних, лучних, пасовищних, рибних, мисливських, морських, річкових, туристично-рекреаційних, мінерально-сировинних тощо) та екологічно обґрунтоване використання їх наукових, соціальних, освітньо-виховних, естетичних, рекреаційних, кліматотворних та інших цінностей.
Аналіз літературних джерел показав, що економічний аспект діяльності установ ПЗФ майже не вивчався. Висвітлені у літературі питання стосуються використання і відтворення ПЗФ, а також становлення та розвитку окремих його категорій і установ. Ці проблеми, зокрема, частково розглядаються у працях: С.А. Генсірука, О.Ф. Балацького, Я.В. Коваля, В.М. Кислого, Л.Г. Мельника, Є.В. Мішеніна, Ю.В. Панасовського, М.Ф. Реймерса, М.В. Римара, С.М. Стойка, І.М. Синякевича, А.І. Тарасова, Ю.Ю. Туниці, А.В. Чупіса, Ю.Р. Шеляг-Сосонка та інших вітчизняних і зарубіжних вчених.
Не зважаючи на значимість і цінність проведених у вітчизняній та зарубіжній економіці досліджень з питань охорони навколишнього природного середовища, такий аспект цих проблем як фінансово-економічний механізм функціонування ПЗФ, фінансове забезпечення діяльності його установ поки що не знайшли належного відображення в економічній літературі і залишаються недостатньо дослідженими як у теоретично-методологічному, так і у практичному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок