Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА КОЛІСНОЇ СТАЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ПОЗАПІЧНОЇ ОБРОБКИ ТА СПЕЦЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ

РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА КОЛІСНОЇ СТАЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ПОЗАПІЧНОЇ ОБРОБКИ ТА СПЕЦЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ

Назва:
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА КОЛІСНОЇ СТАЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ПОЗАПІЧНОЇ ОБРОБКИ ТА СПЕЦЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,40 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДЕРЖАВНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ
УКРАЇНИ
ПРОЙДАК Юрій Сергійович
УДК 669.187.2:669.14.018.294:669.182.7
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА
КОЛІСНОЇ СТАЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ
ПОЗАПІЧНОЇ ОБРОБКИ ТА СПЕЦЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ
05.16.2- «Металургія чорних металів»
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття ученого ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровскьк - 1999
Дисертація у вигляді рукопису
Робота виконана у Державній металургійній академії України
Міністерства освіти України
Науковий консультант
академік НАН України,
доктор технічних наук, професор
МЕДОВАР Борис Ізраїлович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
ОГУРЦОВ Анатолій Павлович
(Дніпродзержинський державний технічний університет, ректор);
доктор технічних наук, професор
ЦИВІРКО Едуард Іванович
(Запорізький державний технічний університет, професор);
доктор технічних наук, професор
ЦИКУЛЕНКО Анатолій Костянтинович
(Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, начальник відділу)
Ведуче підприємство
Запорізька державна інженерна академія. Міністерство освіти України
Захист відбудеться « 25 » травня 1999 р. о 12-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 при Державній металургійній академії України (320635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної металургійної академії України (320635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4).
Автореферат розіслано « 19 » квітня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор В.К.Цапко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Проблема підвищення якості колісної сталі і цільнокатаних коліс для рухомого складу наземного транспорту і метрополітену належить до загальнодержавних завдань для сталеплавильної промисловості металургійного комплексу України. Широко розгалуджена мережа залізничних магістралей нашої країни (понад 62 тис.км) з розвинутим парком рухомого складу є, нарівні з автомобільними, водяними транспортними артеріями, основою найбільш вигідних так званих крітських коридорів, що називаються у міждержавних документах «Інтеграторами України в Європу». На конференції, яка проходила на острові Кріт під егідою Європейскього співтовариства, було визнано, що із дев’яти транспортних коридорів чотири, що зв’язують Західну Європу з Центральною та Східною, напряму зачіпають економічні інтереси України.
У зв’язку з цим транзит вантажів транспортними коридорами на території України може стати одним із важливих джерел валютних надходжень до бюджету країни.
Як відомо, Україна є одним із ведучих експортерів цільнокатаних коліс для вагонів та локомотивних бандажів рухомих складів у ряд країн Європи, Азії та Сходу, що також обумовлює необхідність постійного підвищення конкурентоздатності експортованої металопродукції.
Швидкість пасажирського транспорту, що постійно зростає, та навантаження на вісь колісної пари товарних поїздів, високі вимоги до безпеки рухомих складів, надійності та стійкості коліс при транспортуванні спеціальних видів вантажів (вихідне і відпрацьоване атомне енергетичне паливо, об’єкти оборонного значення тощо) диктують необхідність підвищення комплексу фізико-механічних властивостей колісної сталі та експлуатаційних характеристик цільнокатаних коліс.
Проблема підвищення якості цільнокатаних коліс у широкій постановці може бути розв’язана комплексно у взаємозв’язку шляхом удосконалення діючих технологій виплавки і розливки сталі та наукового пошуку більш придатних режимів пресопрокатки заготовок, протифлокенної обробки та оптимізації параметрів термічної обробки (нагрів під загартування, прискорене охолодження та низькотемпературний відпуск). Однак цілком очевидно, що якість кінцевої продукції у цій складній технологічній схемі виробництва коліс багато в чому визначається первісно властивістю сталі, впливом ряду металургійних факторів на стадії виплавки металу у печі, позапічної обробки та розливки.
Викладений підхід до розв’язання проблемного комплексного завдання підвищення якості колісної сталі визначив науковий напрямок теоретичних та експериментальних досліджень, проведення великомасштабних дослідно-промислових робіт у складних умовах сталеплавильного виробництва, що, у кінцевому підсумку, забезпечило одержання великого експериментального науково обгрунтованого матеріалу високого ступеню достовірності і відтворюваності результатів, узагальнених у цій дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА КОЛІСНОЇ СТАЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ПОЗАПІЧНОЇ ОБРОБКИ ТА СПЕЦЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок