Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ РОТОРІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ РОТОРІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ РОТОРІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ЯЦКО ЛАСЛО ЛАСЛОВИЧ
УДК 621.45.01.001.572:51+ 629.735.017.1.004.64
КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ
РОТОРІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ НА СТАЦІОНАРНИХ
ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ
05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відкритому акціонерному товаристві „ Науково – технічний комплекс „Електронприлад” Міністерства промислової політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Бурау Надія Іванівна
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри приладів і систем оріентації і навігації.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Румбешта Валентин Олександрович
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, професор кафедри виробництва приладів
кандидат технічних наук
Якушенко Олександр Сергійович
Національний авіаційний університет, старший науковий співробітник кафедри авіаційних двигунів
Захист відбудеться „ 15 ” квітня 2008р. о 1600 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.18 при Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп. №1, ауд. 293.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056,
м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий „ 6 ” березня 2008р.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради Д26.002.18, д.т.н. проф. Карачун В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Надійність і безпечне функціонування авіаційних газотурбінних двигунів (ГТД) практично повністю визначають надійність, ефективність і безпеку експлуатації літального апарату. На сьогоднішній день підвищення надійності та ефективності польотів забезпечується впровадженням принципу експлуатації за технічним станом з контролем параметрів. Необхідною умовою цього є високий рівень розвитку систем діагностування, а однією з головних вимог, що пред'являються до засобів діагностики і контролю ГТД, є раннє виявлення пошкоджень і дефектів.
Основними силовими елементами конструкції ГТД є ротори (вали і диски з лопатками), руйнування яких у польоті створюють передумови льотної події. Найбільш тяжкі наслідки виникають при руйнуванні валів роторів, що призводять до нелокалізованих руйнувань двигуна і, за звичай, катастрофічних наслідків. Біля третини руйнувань валів зумовлено вібраційними і тепловими навантаженнями силових елементів, а половина з них трапляється на перехідних (нестаціонарних) режимах експлуатації. Тому однією з важливих та актуальних задач є визначення технічного стану (ТС) валів роторів авіаційних двигунів у процесі експлуатації, своєчасне виявлення та локалізація пошкоджень валів для захисту технічного стану авіаційних двигунів.
В даний час існуючі методи і засоби неруйнівного контролю і технічної діагностики не забезпечують ефективну ранню діагностику дефектів і пошкоджень валів ГТД в процесі експлуатації, а засоби захисту двигуна у разі руйнування валу використовують малоефективні діагностичні ознаки і не задовольняють вимогам локалізації руйнування. В дисертаційній роботі задачу діагностики пошкоджень валів роторів ГТД і локалізації руйнування пропонується вирішити на основі комплексного підходу з використанням методів параметричної та вібраційної діагностики. Актуальність роботи полягає у розвитку та вдосконаленні методів параметричної і вібраційної діагностики для вирішення задачі визначення технічного стану валів ГТД в процесі експлуатації на стаціонарних і нестаціонарних режимах, виявлення і локалізації їх пошкоджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у ВАТ «НТК «Електронприлад» відповідно до пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки в Україні (постанова КМ України №1716 від 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ РОТОРІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок