Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ У 1900 – 1913 РОКАХ: ІСТОРИКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

ПРОБЛЕМИ АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ У 1900 – 1913 РОКАХ: ІСТОРИКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПРОБЛЕМИ АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ У 1900 – 1913 РОКАХ: ІСТОРИКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Сажко Василь Володимирович
УДК 94(477) “1900/1913”
ПРОБЛЕМИ АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ У 1900 – 1913 РОКАХ:
ІСТОРИКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
07.00.01. – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії, соціології і політології Подільського державного аграрно-технічного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Каденюк Олександр Степанович,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
завідувач кафедри історії, соціології і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри всесвітньої історії
доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президенті України,
завідувач кафедри європейської інтеграції та права
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана
Франка, кафедра історичного краєзнавства
(м. Львів)
Захист відбудеться “___”__________ 2005 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “_____”____________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку історичної науки пріоритетним є дослідження визначальних складових нашої історії. Для України початку ХХ ст., переважна більшість населення якої в той період займалось сільськогосподарським виробництвом, такою важливою складовою нашого минулого було аграрне питання.
Аграрна історія України минулого століття містить спроби втілити в життя різні програми аграрних перетворень, відображених в діяльності політичних партій, громадських організацій, а також державній політиці, які в науковій оцінці дослідників мали упереджений характер. Але остаточно розв’язати аграрну проблему не вдалося жодному уряду, який перебував при владі в Україні на протязі ХХ ст. Як правило, реформування аграрного сектору обслуговувало ті чи інші цілі певних політичних сил, а тому не могло повністю вирішити дане питання.
Кризовий стан сільського господарства підвищує в суспільстві і наукових колах інтерес до соціально-економічних проблем, особливо до процесу формування ринкових відносин. Явища й процеси, що відбувалися на терені України в минулому потребують у зв’язку з цим глибоких аналітичних і синтезованих оцінок.
Зважаючи на те, що й на початку ХХІ ст. завдання реформування аграрного сектору є надзвичайно актуальним для нашої держави, вивчення досвіду розробки проектів перетворень у даній сфері та втілення їх в життя, повинно бути вартим уваги не лише дослідників, а й відповідних державних структур. Це допоможе краще зрозуміти сутність тенденцій нинішнього розвитку сільського господарства України, дозволить уникнути попередніх помилок і прорахунків на сучасному етапі.
Аграрна реформа сьогодні повинна стати одним з пріоритетних напрямів трансформації економіки України. Маючи унікальні природнокліматичні умови, найкращі в світі чорноземи, Україна повинна використати свої потенційні можливості для того, щоб стати потужним виробником екологічно чистої, конкурентноздатної сільськогосподарської продукції в Європі, що, в свою чергу, повинно дати поштовх для розвитку ряду галузей економіки.
Досягти вказаної мети можливо лише за умови повного завершення аграрних перетворень і приведення аграрного сектору до відповідності сучасним ринковим умовам. Здійснюючи реформи в агропромисловому комплексі України на сучасному етапі, необхідно вивчати і враховувати історичний досвід проведення перетворень в даному секторі економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ У 1900 – 1913 РОКАХ: ІСТОРИКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок