Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕКСКРЕЦІЙ ALCES ALCES (L.) НА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІСОВИХ ГРУНТІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

ВПЛИВ ЕКСКРЕЦІЙ ALCES ALCES (L.) НА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІСОВИХ ГРУНТІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

Назва:
ВПЛИВ ЕКСКРЕЦІЙ ALCES ALCES (L.) НА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІСОВИХ ГРУНТІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПИЛИПКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 631.4:634.9 + 591.5 + 631.4:574
ВПЛИВ ЕКСКРЕЦІЙ ALCES ALCES (L.)
НА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІСОВИХ ГРУНТІВ
СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Пахомов Олександр Євгенович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра зоології та екології, професор
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Узбек Іван Харлампійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра загального землеробства, завідувач
кандидат біологічних наук
Горейко Володимир Опанасович,
Дніпровсько–Орільський природний заповідник
(м. Дніпропетровськ), заступник директора
з наукової роботи
Провідна установа: | Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти і науки України
Захіст відбудеться “08 листопада 2006 року о 14:00годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: біолого-екологічний факультет, ауд. 611, корпус 17, вул. Наукова, 13, м. Дніпропетровськ, 49050.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Наукова, 13, м. Дніпропетровськ, 49050.
Автореферат розісланий “26” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент Дубина А. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Органічна речовина – важливий і необхідний елемент едафотопу. Одним із можливих джерел поповнення органічної речовини у грунтах є екскреції тварин-фітофагів, до складу яких входять новоутворені гумінові кислоти, які виконують важливу біосферну функцію накопичення у грунтах елементів, необхідних для житєдіяльності рослин.
Відомо, що гумус можна розглядати як один із біологічних способів у поглинанні важких металів у грунті. Гумусові речовини здатні поєднуватись із важкими металами у метало-органічні утворення, знижуючи, таким чином, токсичну дію металів на біоту. Тому надзвичайно актуальним і важливим є дослідження екологічної ролі гумусових речовин у змінах хімічних показників грунту під дією металів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з науково-дослідними планами НДІ біології ДНУ (д/б тема № 3-022-03, № держреєстрації – 0103U000552; д/б тема № 01-129-00,
№ держреєстрації – 0100U005210; д/б тема № 3-025-03, № держреєстрації – 0103U000555), а також у складі Комплексної експедиції ДНУ та на кафедрі геоботаніки, грунтознавства та екології біолого-екологічного факультету Дніпропетровського національного університету.
Мета і завдання роботи. Мета представленої дисертаційної роботи – дослідити динаміку групового складу гумусу і комплексу NPK під впливом екскрецій, які розкладаються на грунтах та під дією важких металів.
Для досягнення поставленої мети передбачалося вирішити такі завдання:
1) визначити вміст гумусових речовин в екскреціях і грунтах; 2) з’ясувати протягом однорічного розкладу екскрецій утворення гумусових речовин, типи гумусу і ступінь гуміфікації в грунтах; 3) експериментально дослідити динаміку вмісту гумусових речовин і комплексу NPK при розкладі екскрецій на різних за гранскладом грунтах в присутності кадмію і нікелю; 4) оцінити вплив органічної речовини у вигляді витяжок з екскрецій і важких металів на ростові показники біотесту.
Об’єкт дослідження – екскреції, що розкладаються на поверхні лісових грунтів.
Предмет дослідження – хімічні властивості грунтів (уміст гумусових речовин і комплекс NPK) під час розкладу екскрецій на поверхні грунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕКСКРЕЦІЙ ALCES ALCES (L.) НА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІСОВИХ ГРУНТІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок