Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організаційно-економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства

організаційно-економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства

Назва:
організаційно-економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний авіаційний університет
Шевченко Анна Валеріївна
УДК 330.341.1 (043.3)
організаційно-економічний механізм
управління перспективним розвитком
інноваційної діяльності підприємства
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри маркетингу
та ресурсозабезпечення.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економіки і прогнозування НАН
України, провідний науковий співробітник;
доктор економічних наук
Жаворонкова Галина Василівна,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри менеджменту організацій.
Провідна установа: Національний транспортний університет,
кафедра менеджменту та підприємництва
Міністерства науки і освіти України (м. Київ).
Захист відбудеться „27” жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 2-418.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8.
Автореферат розісланий „___” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матвєєв В.В.


Загальна характеристика роботи
Розвиток світової і національної економіки відбувається під впливом науково-технічного і технологічного прогресу, що характеризується посиленням інноваційної активності і новим підходом до визначення інновацій, який поєднує знання, техніку і технології з ринком. Водночас, у кожній країні спостерігаються своєрідність у механізмах зародження та реалізації інновацій, методах управління ними на рівні держави і окремих підприємств.
Актуальність теми. Забезпечення конкурентоспроможності як окремих суб’єктів господарювання, так і національної економіки в цілому та їх інтеграцію у світове співтовариство можна досягти лише при умові активізації інноваційної діяльності. Разом з тим зараз в Україні цей визначальний фактор економіки використовується недостатньо, що зумовлено вкрай несприятливими умовами для здійснення інноваційної діяльності. Серед основних чинників, які зумовлюють недостатній розвиток інноваційної діяльності в Україні є: відсутність сформованої інноваційної інфраструктури; недосконалість законодавства; відсутність механізмів комерціалізації результатів завершених науково-технічних розробок та передачі їх до сфери виробництва; відсутність системи стимулювання інноваційної діяльності. Недостатні темпи розвитку інноваційної діяльності пояснюються нестачею коштів і ресурсів для впровадження нововведень, слабкою зацікавленістю виробників у впровадженні нових розробок, руйнуванням виробничого циклу в промисловості і в інших галузях економіки, що стало причиною зупинки і закриття багатьох підприємств. Для українських промислових підприємств нерозв’язаною залишається проблема організації виробництва на основі формування інноваційного потенціалу та забезпечення результативності інноваційного процесу. Отже, постає необхідність пошуку та впровадження відповідних важелів, підходів та методів сучасної організації виробництва на підприємствах, спроможних підвищити їх інноваційний потенціал.
Питання ролі інновацій в економічній системі знайшли одне з провідних місць в дослідженнях вітчизняних та зарубіжних економістів і учених. До них передусім належать праці: Й. Шумпетера, Г. Менша, Б. Твіста, Б. Санто, П. Друкера, Е. Менсфілда, Ф. Ніксона, К. Найта, Г. Попова, А. Пригожина, Ю. Морозова, В. Мединського, В. Василенка, В. Александрової, Ю. Бажала, В. Геєця, Л. Безчасного, О. Білоуса, А. Гальчинського, Н. Гончарової, М. Данька, А. Кінаха, О. Лапко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: організаційно-економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок