Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ ТА МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО СУДНОПЛАВСТВА В УКРАЇНІ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ ТА МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО СУДНОПЛАВСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ ТА МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО СУДНОПЛАВСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Липинська Олена Андріївна
УДК 336.47.003:656.31
УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ ТА МЕТОДІВ
ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО
СУДНОПЛАВСТВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.04 – Економіка транспорту і зв'язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, старший науковий
співробітник
Котлубай Михайло Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
завідувач відділом.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чекаловець Віктор Ігнатович,
Одеський державний морський університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри “Економіка підприємства і
підприємництво”
доктор економічних наук, професор
Загорулько Валентин Миронович,
Київський національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри “Маркетинг і ресурсозабезпечення”.
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ економічних проблем розвитку промисловості регіонів
(м. Львов).
Захист дисертації відбудеться 11.04.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01. в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 27.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах національні судноплавні компанії знаходяться в складному економічному становищі. Значний вік діючого флоту, невідповідність наявного тоннажу сформованій структурі вантажопотоків, необхідність модернізації та відновлення флоту вимагають значних інвестицій. Одночасно з цим, економічні труднощі держави, відсутність необхідної законодавчої бази, у тому числі і у відношенні заставного забезпечення, не дають можливості вітчизняним судновласникам ні накопичувати власні кошти достатніми темпами, ні користуватися кредитними ресурсами. Саме собою зрозуміло, що в існуючій економічній ситуації Українська держава не в змозі надати яку-небудь фінансову підтримку національним судноплавним компаніям, як це робиться у більшості країн світу.
Разом з тим, крім заходів фінансової підтримки, багато країн світу використовують також адміністративні заходи, які у визначеній ситуації виявляються навіть більш корисними. Такі заходи застосовувалися і у колишньому СРСР, де всі експортно-імпортні перевезення були закріплені за національним флотом або флотом, зафрахтованим національним перевізником. Це забезпечувало пароплавствам стабільну роботу поза залежністю від коньнюктури фрахтового ринку і, як наслідок, високий рівень прибутку, що забезпечував можливості виробничо-господарського розвитку. Специфіка застосування методів адміністративної підтримки полягає у тому, що вони торкаються, як правило, інтересів інших країн і у такому разі не можуть бути введені без попереднього дослідження та обґрунтування. У той же час існуючі розробки в цій області не дають відповідей на багато запитань. Тому подальші дослідження, у тому числі з урахуванням аналізу економічного і політичного положення України, є актуальними та обумовлюють рішення важливої державної задачі – відродження національного флоту.
Питання державної підтримки національного судноплавства неодноразово розглядалися в працях провідних спеціалістів у цій області, таких як М.І.Котлубай Г.С.Махуренко, М.Т.Примачов, В.І.Чекаловець, Є.Д.Крушкін, Ю.М.Цветов і інших. Проте, цілий ряд теоретичних положень, методологічних і методичних аспектів залишилися неопрацьованими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМ ТА МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО СУДНОПЛАВСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок