Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТЕОРІЇ КОЛЕКТИВУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПСИХОЛОГІЇ (1920 – 1990 РОКИ)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТЕОРІЇ КОЛЕКТИВУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПСИХОЛОГІЇ (1920 – 1990 РОКИ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТЕОРІЇ КОЛЕКТИВУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПСИХОЛОГІЇ (1920 – 1990 РОКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
НІКОЛАЄНКО ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК 151.15(09)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ
ТЕОРІЇ КОЛЕКТИВУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПСИХОЛОГІЇ
(1920 – 1990 РОКИ)
19.00.01 - ЗАГАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ, ІСТОРІЯ ПСИХОЛОГІЇ
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ПСИХОЛОГІЧНИХ НАУК
Харків 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди Міністерство освіти і науки України.
Наукові керівники: кандидат психологічних наук, професор Шпалінський Владислав Вікторович, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри психології та менеджменту;
доктор психологічних наук, професор Дусавицький Олександр Костянтинович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, член кореспондент АПН України Носенко Елеонора Львівна, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови
кандидат філософських наук, доцент Корнєв Микола Никифорович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри соціальної психології.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія методології і теорії психології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 29 ” квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті ім В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл.Свободи, 4, ауд. 5-24.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 26 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах сучасної України особливої актуальності набувають проблеми формування творчої особистості, виховання молоді завдяки оволодінню гуманістичними цінностями, нормами демократичної культури. Особистість можна зрозуміти тільки в системі стійких міжособистісних зв’язків, що опосередковуються змістом, цінностями спільної діяльності. Ці міжособистісні зв’язки проявляються в кожному члені колективу і разом з тим утворюють особливу якість групової діяльності, яка їх опосередковує. Ці та інші завдання неможливо вирішити без звернення до вітчизняної психологічної теорії колективу, центральним питанням якої була і є проблема поведінки та формування особистості в колективі. Для виявлення закономірностей та тенденцій розвитку теорії колективу важливим залишається аналіз соціально-економічних і політичних умов у країні, що сприяли формуванню підґрунтя її становлення. Теорія колективу дозволила зрозуміти основні ознаки колективу як суб’єкта діяльності, як групи вищого рівня розвитку, теоретично їх обґрунтувати, а також запропонувала загальний методологічний принцип, який можна застосовувати при вивченні будь-якої групи, а саме: принцип діяльнісного опосередкування міжособистісних стосунків.
Виконуючи різні соціальні функції, людина стає членом чисельних соціальних груп, вона формується в атмосфері цих груп, є фокусом, у якому схрещуються різні групові явища. Для особистості це важливо з огляду на те, що, з одного боку, визначається об’єктивне місце особистості в системі соціальної діяльності, з іншого – впливає на формування свідомості людини. Особистість віддзеркалює систему поглядів, уявлень, норм, цінностей численних груп, тому уважне вивчення цих груп та колективів є важливим для розуміння того, якою особистістю стане людина, для визначення складної системи її ставлень до навколишньої дійсності.
Цим проблемам присвятили свої праці такі дослідники, як Є.А.Аркін, А.С.Залужний, В.М.Бехтєрєв, Г.А.Фортунатов, А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський, Г.М.Андрєєва, О.О.Бодальов, О.І.Донцов, О.К.Дусавицький, Л.П.Буєва, Я.Л.Коломінський, А.Б.Коваленко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТЕОРІЇ КОЛЕКТИВУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПСИХОЛОГІЇ (1920 – 1990 РОКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок