Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ 2–МЕТРОВОГО ТЕЛЕСКОПА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ АСТРОФІЗИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ДОСЛІДЖЕННЯ 2–МЕТРОВОГО ТЕЛЕСКОПА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ АСТРОФІЗИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ 2–МЕТРОВОГО ТЕЛЕСКОПА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ АСТРОФІЗИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
БУТЕНКО ГАЛИНА ЗІНОВІЇВНА
УДК 520.2+520.3+520.16+520.224.4+520.224.5
ДОСЛІДЖЕННЯ 2–МЕТРОВОГО ТЕЛЕСКОПА
ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ АСТРОФІЗИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Міжнародному центрі астрономічних та медико-екологічних досліджень при Президії Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Снєжко Леонід Ісаакович,
Спеціальна астрофізична обсерваторія РАН, Росія.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Дудінов Володимир Миколайович,
НДІ астрономії Харківського національного університету
імені В. Н. Каразіна,
завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Жиляєв Борис Юхимович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідувач лабораторії.
 
Провідна установа: Науково-дослідний інститут “Кримська астрофізична
обсерваторія” МОН України,
с. Наукове, АР Крим.
Захист відбудеться “ 20 ” квітня 2007 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01. при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ГАО НАН України за адресою:
ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академка Заболотного, 27.
Автореферат розіслано “17” березня 2007 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук І. Е. Васильєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Двометровий (2-м) дзеркальний телескоп на піку Терскол (?= 2h 49m 59.854s, = 43п 16? 34.72??, Кабардино–Балкарська Республіка, Росія) системи Річі–Кретьєна–куде Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень при Президії НАН України є одним із серії 2-м телескопів, виготовлених підприємством “Карл Цейс Йєна” (тепер фірма “Карл Цейс Йєна ГМБХ”, Німеччина). Телескоп призначено для фотографування неба на великому полі та для детальних досліджень окремих об'єктів за допомогою спектрографа або фотометра. Двометровий телескоп – не найбільший за розміром український астрономічний інструмент (у Кримській астрофізичній обсерваторії функціонує 2.6-м дзеркальний телескоп ім. Г. Л. Шайна), але він – “найвисокогірніший” телескоп як в Україні, так і в Європі (висота над рівнем моря h=3100 м). Це дозволяє проводити спостереження не лише в оптичному, але й в УФ- та ІЧ-діапазонах. Сучасні великі телескопи дають можливість глибше проникати у Всесвіт і спостерігати більш ранні стадії його еволюції, проте залишається широке коло астрометричних та астрофізичних завдань, які можна ефективно вирішувати за допомогою 2-м телескопа при оптимальному використанні можливостей інструмента.
Після виготовлення дзеркал 2-м телескопа проводилися цехові дослідження головного дзеркала з точковим джерелом світла, розміщеним у центрі кривизни параксіальної сфери. У ході них була визначена величина кружка розсіювання з концентрацією енергії 90% d0.9 = 0."6. Дослідження інструмента в зібраному стані не проводилось. Тому було поставлене завдання провести повну атестацію оптичних систем 2-м телескопа (Річі–Кретьєна і куде) у реальних умовах для вивчення основних характеристик інструмента та вирішення питань про можливість їх поліпшення, а також для дослідження степені ефективності його використання для різних астрономічних робіт.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Роботу з атестації оптики телескопа проведено в рамках наукових програм Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень протягом 1998–2004 рр.
Атестацію оптичної системи Річі–Кретьєна і попередні спостереження у фокусі куде виконано в рамках науково-дослідних тем “Дослідження оптики телескопа системи Річі–Кретьєна–куде на піку Терскол” (1998–2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ 2–МЕТРОВОГО ТЕЛЕСКОПА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ АСТРОФІЗИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок