Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОРОБОК ВЧЕНИХ ТА ІНЖЕНЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ У РОЗВИТКУ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ У ХХ СТОЛІТТІ

ДОРОБОК ВЧЕНИХ ТА ІНЖЕНЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ У РОЗВИТКУ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ У ХХ СТОЛІТТІ

Назва:
ДОРОБОК ВЧЕНИХ ТА ІНЖЕНЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ У РОЗВИТКУ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ У ХХ СТОЛІТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,33 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ І ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ
І ТЕХНОЛОГІЙ ТРАНСПОРТУ
На правах рукопису
ПІСТОЛЕНКО Ірина Олександрівна
УДК 629.78 (09): 930.1
ДОРОБОК ВЧЕНИХ ТА ІНЖЕНЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ
У РОЗВИТКУ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ У ХХ СТОЛІТТІ
Спеціальність 07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному політехнічному музеї Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гріффен Леонід Олександрович,
Національний технічний університет
України “Київський політехнічний
інститут МОН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Савчук Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний
університет МОН України,
професор кафедри фізики
доктор технічних наук, професор
Тимченко Леонід Іванович,
Київський університет економіки і
технології транспорту Міністерства
транспорту і зв’язку України,
завідувач кафедри телекомунікаційних
технологій і автоматики
Провідна установа: Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”
МОН України
Захист відбудеться “ “ квітня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.820.02 у Київському університеті економіки і технологій транспорту за адресою: 03115, м. Київ, вул. Котельникова, 29/18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
Автореферат розісланий „ “ березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І. Барабаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В літописі видатних науково-технічних досягнень ХХ століття становленню та розвитку авіації, ракетної техніки, космічним дослідженням по праву належить одне з головних місць. Сам факт використання апаратів, важчих за повітря, запуску перших космічних апаратів мав виключно важливе значення, оскільки знаменував вторгнення в абсолютно нову сферу діяльності і сприяв народженню нових наукових напрямів. Завдяки цьому, за якихось півстоліття сформувався сучасний стан авіаційної та космічної науки і техніки.
Нині не підлягає сумніву той факт, що подальший розвиток земної цивілізації пов’язаний з навколоземним простором, і з розвитком людського суспільства проникнення в космос буде поглиблюватися. Сучасна ситуація співзвучна з думкою одного з перших теоретиків космонавтики, нашого земляка Ю.В.Кондратюка (О.Г.Шаргея): „Саме у можливості у найближчому ж майбутньому розпочати по-справжньому господарювати на нашій планеті і слід вбачати основне значення для нас у завоюванні Сонячної системи” Кондратюк Ю.В. Второе предисловие автора к работе “Завоевание межпланетных пространств” // Пионеры ракетной техники. Кибальчич, Циолковский, Цандер, Кондратюк: Избранные труды. – М.: Наука, 1964. – С. 539.. Можна вважати, що головне завдання для істориків авіаційної, ракетної і космічної науки і техніки сьогодні полягає у тому, що нині з’явилося багато нових важливих завдань, які очікують вивчення і глибокого наукового аналізу. Їх вирішення неможливе без ґрунтовного оволодіння історією аерокосмічної науки і техніки.
Україна має давні коріння у згаданих галузях, проте її участь в їх становленні та розвитку за часів СРСР (як раніше і Російської імперії) не досліджувалася. Це стосується і регіонів нашої країни, Полтавщини зокрема.
Визначити традиції та з’ясувати вагомість внеску України як однієї з повноправних учасниць авіаційної та ракетно-космічної корпорації передових країн світу в прогрес названих галузей, безумовно, необхідно, і в цьому наша держава уже має чималі здобутки. Полтавський регіон – не лише культурно-історичний центр нашої країни, але й багато зробив для її науково-технічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДОРОБОК ВЧЕНИХ ТА ІНЖЕНЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ У РОЗВИТКУ АЕРОКОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ У ХХ СТОЛІТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок