Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ ЯПОНІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ у 90-ті рр. ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ ЯПОНІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ у 90-ті рр. ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ ЯПОНІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ у 90-ті рр. ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Співробітництво Японії та Європейського Союзу було й залишається ва
жливою темою двосторонніх дискусій


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
МИКАЛ ОЛЕНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 327 (52) (4) "199"
ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ ЯПОНІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
у 90-ті рр. ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)
07.00.02. – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПОТУЛЬНИЦЬКИЙ Володимир Арнольдович,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України,
відділ вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВАРВАРЦЕВ Микола Миколаєвич,
Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин, головний науковий співробітник
кандидат історичних наук
ПОПОК Андрій Андрійович,
Державний комітет України у справах національностей та міграції,
начальник управління у справах української діаспори та міжнародних зв’язків
Провідна установа: Дипломатична Академія при Міністерстві закордонних справ України, кафедра зовнішньої політики та міжнародного права (м. Київ)
Захист відбудеться " 27 " листопада 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (01001, Київ – 1, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (01001, Київ – 1, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий "23" жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Співробітництво Японії та Європейського Союзу було й залишається важливою темою двосторонніх дискусій. За останні десятиріччя дві провідні сили світової економіки - Японія та Європейський Союз - стали відігравати все більш активну роль в політичній сфері міжнародного життя. Першими спробами політичного співробітництва можна вважати кінець 60-х - початок 70-х років, коли американські стратеги запропонували концепцію трилітаризму - політичне і військове партнерство між США, країнами Західної Європи та Японією. Але в 70-х роках ХХ ст. за рядом обєктивних причин так і не вдалося втілити ідею політичної увязки Японії, ЄЕС та США. Тим не менш, доктрина Тріади не зникла з порядку денного і набула нового імпульсу в кінці 80-х - на початку 90-х років минулого сторіччя після закінчення холодної війни. Укладання Маастрихтської угоди 1992 р. щодо створення Європейського Союзу, підписання у липні 1991 року Спільної Декларації про відносини між Європейським Співтовариством та його країнами–членами і Японією свідчили, що виникла необхідність наукового аналізу політичного співробітництва Японії та Європейського Союзу. Розвиток нових тенденцій у побудові партнерства та їх вплив на загальний стан відносин між країнами є однією з найважливіших тем міжнародного життя.
Значення вказаного напрямку в системі зовнішньополітичних пріоритетів України зростатиме з розширенням відносин та співробітництва з усіма країнами Європейського Союзу та Японією.
Актуальність дослідження політичних відносин Японії та Європейського Союзу обумовлюється: по-перше - потребою вивчення та висвітлення політичного співробітництва двох могутніх суб’єктів міжнародних відносин; по-друге - значимістю вивчення можливостей впливу Японії та Європейського Союзу на міжнародні події, перш за все у політичній сфері; по-третє - необхідністю для проведення успішної зовнішньої політики України щодо співпраці із Європейським Союзом, досконало вивчити розвиток відносин Європейського Союзу з його основними партнерами, серед яких Японія та США займають провідне місце; по-четверте – необхідністю з’ясування нових тенденцій та перспектив розвитку у сферах політичного життя і безпеки між ЄС і Японією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ ЯПОНІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ у 90-ті рр. ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок