Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН УкраїниІнститут педагогіки АПН України
СТЕЛЬМАШЕНКО Віталій Петрович
УДК 37: 001.12/.18
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ
В КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України МАДЗІГОН Василь Миколайович, Академія педагогічних наук України, віце-президент.
Офiцiйнi опоненти: доктор педагогічних наук, професор ДЬОМІН Анатолій Іванович, Національний аграрний університет України, професор кафедри педагогіки; Кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ДАНИЛЕНКО Лідія Іванівна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, проректор з наукової роботи.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені В.Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 28 " вересня 2001 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, Київ, вул. Артема 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2001 року
Вчений секретар І.С. Волощук
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства світова педагогічна думка здійснює пошук нових пріоритетів в освіті та вихованні підростаючих поколінь. Професійна підготовка фахівців у коледжах України є актуальною проблемою сучасної психолого-педагогічної науки і практики. Вона постає як наслідок тих ускладнень, що виникають у процесі вирішення теоретичних та практичних завдань реформування освіти в Україні. Одним із стратегічних завдань якого, як підкреслюється в Указі Президента України ”Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні”, є створення умов для формування освіченої, творчої особистості громадянина, а також для реалізації та самореалізації його природних задатків і можливостей в освітньому процесі. Проте і сьогодні однією з нерозв'язаних проблем педагогічної науки є відсутність концептуальних обґрунтувань цілісної педагогічної системи управління якістю підготовки фахівців у вищих закладах освіти.
Новий етап у розвитку світової цивілізації істотно змінює уявлення про процес формування особистості, пріоритети її особистісних якостей, про життєві установки і цінності. Система освіти, через яку проходить значна частина молоді, висуває якісно інші вимоги, ніж ті, що склалися в індустріальну епоху, педагогічна парадигма дедалі частіше виявляє свою недостатню ефективність. Процес формування особистості, її онтогенез має надто складний, комплексний, багатофакторний характер. На результатах цього процесу позначається генотип особистості, фактори і природні умови, в яких він відбувається. Найближче оточення, економічні фактори, побутові умови, якість роботи навчальних закладів, традиції, звичаї тощо значно впливають на перебіг процесу формування особистості і його результати.
Професійна освіта є базовою ланкою в системі освіти і одним із основних факторів, які впливають на процес становлення особистості. Освіта – один із найстаріших соціальних інститутів людства, роль якого в сучасному суспільстві значно зросла. Вона не тільки дає необхідні знання, уміння, навички, а й різнобічно розвиває людину, виявляє та удосконалює її можливості та інтереси, формує життєві ціннісні орієнтири й установки. Саме в навчальних закладах закладаються основи для наступної самоосвіти і розвитку людини.
Неадекватний вибір критеріїв, які характеризують підготовку фахівців, веде до перевитрат фінансових i матеріально-технічних ресурсів, що їх виділяють на освiту‚ не забезпечуючи при цьому досягнення цілей навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок