Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЬО-ПУБЛІЦИСТИЧНІ ЖАНРИ У ЛІТЕРАТУРІ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ (творча спадщина І. О. Ільїна)

ХУДОЖНЬО-ПУБЛІЦИСТИЧНІ ЖАНРИ У ЛІТЕРАТУРІ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ (творча спадщина І. О. Ільїна)

Назва:
ХУДОЖНЬО-ПУБЛІЦИСТИЧНІ ЖАНРИ У ЛІТЕРАТУРІ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ (творча спадщина І. О. Ільїна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
На правах рукопису
СИНІЦА ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК: 821. 161. 1. “18”
ХУДОЖНЬО-ПУБЛІЦИСТИЧНІ ЖАНРИ
У ЛІТЕРАТУРІ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ
(творча спадщина І. О. Ільїна)
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Лавров Валерій Васильович, доцент кафедри культурології Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Федоров Володимир Вікторович, завідувач кафедри російської літератури Донецького національного університету;
кандидат філологічних наук, доцент Воїнов Олександр Дмитрович, доцент кафедри зарубіжної літератури Запорізького національного університету
Провідна установа
Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника, кафедра світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться “21” березня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадского, ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “18” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Лавров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Починаючи з кінця 80-х – початку 90-х років ХХ століття країни пострадянського простору переживають важку соціально-економічну і соціокультурну кризу. Важко уявити її подолання без звернення до творчої спадщини вітчизняного релігійно-філософського Ренесансу початку ХХ століття. Одним із найяскравіших представників філософської і публіцистичної думки Російського Зарубіжжя був І. О. Ільїн, один із “молодших” творців вітчизняного релігійно-філософського Ренесансу.
За тоталітарного режиму його роботи не видавалися і були недоступними для читацького загалу. Починаючи з межі 1980-х – 1990-х років, твори Ільїна стали повертатися на батьківщину, спочатку дозовано, а потім і в широкому обсязі.
За радянських часів творчість Ільїна майже не вивчалася і не коментувалася на батьківщині мислителя. Виключення становлять лише окремі статті М. Є. Кольцова (Фрідлянда) і О. М. Горького (Пєшкова). Однак у них об'єктивний аналіз було підмінено навішуванням ярликів ідеологічної спрямованості.
Цього не можна сказати про критику Російського Зарубіжжя. Тут роботи Ільїна викликали широкий резонанс. Вони стали об'єктом аналізу і піддавалися серйозній і водночас аргументованій, змістовній критиці. Серед тих, хто негативно сприйняв вихід публіцистичних та есеїстських творів Ільїна, вирізняються такі автори, як Ю. І. Айхенвальд, М. О. Бердяєв, Н. П. Вакар, І. П. Демидов, Д. С. Пасманик та ін. Щоправда, вони, фактично, не торкалися художніх аспектів ільїнської публіцистики і есеїстики, а критикували її філософську та соціально-політичну спрямованість, іноді з різко кон'юнктурних позицій.
Були в діаспорі й автори, що позитивно ставилися до робіт Івана Ільїна. Позитивно оцінили публіцистичну і есеїстську творчість Ільїна філософи П. Б. Струве, богослов А. В. Карташов, письменник І. С. Шмельов та ієрархи Російської Православної Церкви за кордоном. Однак і критики, і захисники Ільїна в діаспорі розглядали переважно морально-етичні, релігійно-філософські, політичні та соціокультурні проблеми творів цього автора, але залишали без уваги їхні власне художні, літературні ознаки.
Ситуація в нашій країні різко змінилася відразу після розпаду СРСР. Надбанням широких читацьких кіл стали численні роботи, що аналізують спадщину Ільїна як філософа, публіциста, правознавця, політолога та культуролога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХУДОЖНЬО-ПУБЛІЦИСТИЧНІ ЖАНРИ У ЛІТЕРАТУРІ РОСІЙСЬКОГО ЗАРУБІЖЖЯ (творча спадщина І. О. Ільїна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок