Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціокультурні процеси в сучасному арабському світі:зміна основних парадигм

Соціокультурні процеси в сучасному арабському світі:зміна основних парадигм

Назва:
Соціокультурні процеси в сучасному арабському світі:зміна основних парадигм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Мохамед Фадель Ахмед Альфакі
УДК 1:316.3 (53)
Соціокультурні процеси в сучасному арабському світі:
зміна основних парадигм
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія, філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор філософських наук, професор Лазарєв Фелікс Васильович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор Кізіма Володимир Вікторович, Центр гуманітарної освіти НАН України, завідувач кафедри філософії науки і культурології кандидат філософських наук, доцент Цвєтков Олександр Петрович, Таврійський екологічний інститут, проректор з науково-дослідної роботи
Провідна установа Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України
Захист відбудеться “29” червня 2002 р. о _12_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського (95043, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету (м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
Автореферат розіслано “28” червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. І. Кремінський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Найважливішим соціокультурним феноменом, що вимагає філософського осмислення, є процес зміни світоглядної парадигми цивілізації ХХ ст. і формування інноваційної парадигми цивілізації століття XXI, що відбувається в цей час.
Пошуки лише зовнішніх причин наростаючої кризи (чи йде мова про спосіб виробництва, про тип цивілізації або про темпи науково-технічного прогресу) сьогодні вже мало кого можуть задовольнити. Виникає природне бажання пильніше придивитися до самого суб'єкта історії як такого, до культурних основ громадського життя, до живої людської особистості у всій повноті її соціальних і сутнісних визначень. Мабуть тому насамперед потрібно щось змінювати в самих себе, нашому стилі і способі життя, в системі цінностей. Ось чому усвідомлення феномена саме соціокультурних процесів в цей час таке важливе й актуальне.
Разом з тим стає все більш очевидним, що неприпинні катаклізми, війни, активізація терористичних угрупувань вимагають, щоб у боротьбі з ними були мобілізовані духовні ресурси нашої цивілізації, бо тільки силою або тільки технікою неможливо вирішити всі проблеми людства, загнаного сьогодні в своєрідний тупик. Цілком природно, що на загальному фоні концепцій “зіткнення цивілізацій”, “золотого мільярда” тощо все чіткіше дозріває думка про важливість і цінність кожної цивілізації, кожної локальної культури, і, нарешті, кожної людини окремо.
Якщо від погляду на загальну історичну ситуацію звернутися тепер до арабського світу, то варто констатувати, що багато які глобальні проблеми виявляються актуальними і для нього. Тут також виникає проблема культурного і духовного відродження світу ісламу загалом і арабського зокрема, хоча безумовно, воно має свою специфіку. Як зазначає професор Омар Маскавій, сучасне ісламське Відродження має ряд назв залежно від тієї чи іншої точки зору: прогресивне, реакційне, ісламістське.
Однак справа не тільки в тому, що його можна оцінювати з різних точок зору, знаходячись на різних, навіть антагоністичних ідеологічних позиціях. Самі процеси, що відбуваються нині в країнах арабського Сходу, настільки суперечливі і складні, що, безсумнівно, включають не тільки прогресивні моменти. Розібратися в цьому і зробити крок назустріч розумінню арабського світу західним суспільством – одна із задач цієї роботи.
Разом з тим, арабському світу, мабуть, не варто як зводити залізну завісу між цивілізацією, яку бажають створити араби, і сучасною цивілізацією, так і сліпо копіювати останню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Соціокультурні процеси в сучасному арабському світі:зміна основних парадигм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок