Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ТА РАДІОМЕТРИЧНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТВАРИН, ОТРИМАНИХ У ЗОНАХ ПОСИЛЕНОГО РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ТА РАДІОМЕТРИЧНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТВАРИН, ОТРИМАНИХ У ЗОНАХ ПОСИЛЕНОГО РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ТА РАДІОМЕТРИЧНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТВАРИН, ОТРИМАНИХ У ЗОНАХ ПОСИЛЕНОГО РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ЗООВЕТЕРИНАРНИЙ ІНСТИТУТ
КОНСТАНТІНОВ Петро Дмитрович
УДК 619:614.31/.876:637.5.62
ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ТА РАДІОМЕТРИЧНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТВАРИН, ОТРИМАНИХ У ЗОНАХ ПОСИЛЕНОГО РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ
16.00.06 – ветеринарна гігієна і санітарія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор
КАСЯНЧУК Вікторія Вікторівна,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідуюча кафедрою хвороб молодняку, патанатомії і
ветсанекспертизи ІПНКСВМ
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Хоменко Віталій Іванович, Національний аграрний університет, професор кафедри вет.санекспертизи і патанатомії;
кандидат ветеринарних наук Колос Юрій Олександрович,
Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії,
ст.наук.співробітник відділу медико-біологічних досліджень
 
Провідна установа
Львівська академія ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького Міністерства аграрної політики України
Захист дисертації відбудеться 02.03.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.02.23.02. при Харківському зооветеринарному інституті за адресою: ??, Харківська обл., Дергачівський район, п/в Мала Данилівка, ХЗВІ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського зооветеринарного інституту за адресою: ??, Харківська обл., Дергачівський район, п/в Мала Данилівка, ХЗВІ.
.
Автореферат розісланий30.01.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, кандидат ветеринарних наук, доцент М.М.Савенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Безпека і якість продовольчої сировини і харчових продуктів є одним із основних факторів, що визначають здоров'я населення і збереження його генофонду (Колос Ю.О., 1986, Хоменко В.І., 1986; Береза І.Г., 1989; Кравців Р.Й., 1989; Макаров М.П., 1991). Після аварії на ЧАЕС проблема забруднення радіонуклідами сировини і продукції тваринництва залишається актуальною, незважаючи на те, що сьогодні на більшості території України продукти виробляються за радіологічними показниками відповідно до ДР-97.
Згідно з ДР-97 норми вмісту радіонуклідів у продуктах харчування значно вищі, ніж доаварійні (Ільязов Р.Г., 1992). Звичайно, це відносно невеликі дози радіонуклідів, але більшість науковців доводить, що хронічне надходження радіоактивних ізотопів в організм людини, навіть у малих кількостях, справляє негативний вплив на її здоров'я (Аненков В.С., 1991; Алексіна М.Ю., 1994; Пристер Б.С., 1996). В організм людини радіонукліди надходять із різних джерел – з води, повітря, їжі. Причому на продукти харчування припадає до 90% радіонуклідів, у тому числі на м'ясо і м'ясопродукти – 20% (Асташева И.П., 1993; Гераськін М.П., 1996).
Отже, проблема зниження вмісту радіонуклідів у продуктах харчування, в тому числі в м'ясі та м'ясопродуктах, є дуже актуальною.
Вивчення динаміки концентрації радіонуклідів у м'ясі в післяаварійний період має проводитися постійно, щоб поповнити дані існуючих наукових досліджень і подати допомогу при вирішенні конкретних практичних завдань щодо раціонального зниження рівня радіонуклідів у м'ясі, а також науково обгрунтувати та вдосконалити існуючі технології виробництва м'ясопродуктів (Булдаков Л.А., 1964; Пристер Б.С. 1996; Архипов Н.П. 1996).
Існують кілька прийомів щодо зниження рівня радіонуклідів у сільськогосподарській продукції: агрохімічні, зооінженерні (раціональна годівля тварин перед забоєм), ветеринарні (застосування сорбентів, імуномодуляторів), а також технологічні в процесі переробки (Долгих Н.Л., 1993; Нікітенко А.М., 1996).
Важливе значення в переліку цих заходів належить технологічним прийомам, оскільки недооцінка ролі технологічних процесів у зниженні вмісту радіонуклідів у продуктах може призвести до збільшення дозових навантажень радіонуклідів для споживачів.
Для зменшення концентрації радіонуклідів у м'ясі існують прості технологічні прийоми: вимочування, засолювання, проварювання, але кожен з цих методів має недоліки, що стосуються втрати значної частини поживних речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ТА РАДІОМЕТРИЧНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ ТВАРИН, ОТРИМАНИХ У ЗОНАХ ПОСИЛЕНОГО РАДІОЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок