Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУДЖЕННЯ ГРЕБІНОК СКІНЧЕННОГО РОЗМІРУ У ПРИСТРОЯХ ЕЛЕКТРОНІКИ ТА АНТЕННОЇ ТЕХНІКИ НВЧ

ЗБУДЖЕННЯ ГРЕБІНОК СКІНЧЕННОГО РОЗМІРУ У ПРИСТРОЯХ ЕЛЕКТРОНІКИ ТА АНТЕННОЇ ТЕХНІКИ НВЧ

Назва:
ЗБУДЖЕННЯ ГРЕБІНОК СКІНЧЕННОГО РОЗМІРУ У ПРИСТРОЯХ ЕЛЕКТРОНІКИ ТА АНТЕННОЇ ТЕХНІКИ НВЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ІМ О.Я. УСИКОВА
СТЕШЕНКО Сергій Олександрович
УДК 537.874.6
ЗБУДЖЕННЯ ГРЕБІНОК СКІНЧЕННОГО РОЗМІРУ
У ПРИСТРОЯХ ЕЛЕКТРОНІКИ ТА АНТЕННОЇ ТЕХНІКИ НВЧ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова
Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Гандель Юрій Володимирович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, професор кафедри математичної фізики і обчислювальної математики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Колчигін Микола Миколайович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри теоретичної радіофізики;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Поєдинчук Анатолій Юхимович,
Інститут радіофізики та електроніки
ім. О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, відділ теоретичної радіофізики, м. Харків
Захист відбудеться „-” жовтня 2005 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою вул. Академіка Проскури, 12, Харків, 61085.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.
Автореферат розісланий „20” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відбивні ґрати широко використовуються в електроніці та антенній техніці НВЧ. Вони є важливою складовою частиною багатьох джерел сантиметрового, міліметрового і субміліметрового діапазонів випромінювання і, зокрема, генераторів дифракційного випромінювання (ГДВ), створених в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. Подальша розробка ефективних приладів дифракційної електроніки для сучасної науки і техніки пов’язана, зокрема, з вивченням фізичних принципів перетворення енергії електронного потоку (ЕП) у дифракційне випромінювання (ДВ) в електродинамічних структурах з розвинутим простором взаємодії. Актуальними тут є дослідження особливостей зміни діаграм спрямованості (ДС) і інших характеристик ДВ в залежності від статичних і динамічних параметрів ЕП (тонка структура ДВ). Дотепер діаграми спрямованості ДВ переважно вивчалися експериментально, зокрема, шляхом "холодного" моделювання цього випромінювання, що відповідало ідеалізованому випадку малого просторового заряду ЕП. Вважалося, що для побудови теоретичної моделі цього ефекту потрібно враховувати хвилі просторового заряду і скінченний розмір ґрат.
За принципом дії до ГДВ близькі антени дифракційного випромінювання, які походять від лабораторних установок для "холодного" моделювання ДВ. У цьому класі антен знайшли широке застосування планарні діелектричні хвилеводи (ПДХ), сполучені з відбивними ґратами. Дотепер для цих антен були відсутні строгі теоретичні моделі, що дозволяють розраховувати їхні енергетичні характеристики, ДС і поле в ближній зоні. Наближені підходи, засновані на методі заданого поля, не дають уявлення про енергетику антени і, як результат, не дозволяють оптимізувати реальну антенну систему. Як показують теоретичні й експериментальні дослідження, коефіцієнт зв’язку ПДХ і ґрат, що регулюється величиною проміжку між ними (прицільним параметром), істотно впливає на вид ДС. Характеристики спрямованості антен ДВ, розраховані у наближенні заданого поля, можуть істотно відрізнятися від характеристик спрямованості у випадку сильного зв’язку. Таким чином, для розвитку цих пристроїв антенної техніки також важлива строга модель збудження відбивних ґрат власними хвилями ПДХ, що дозволяє розраховувати як енергетичні характеристики, так і ДС антени.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗБУДЖЕННЯ ГРЕБІНОК СКІНЧЕННОГО РОЗМІРУ У ПРИСТРОЯХ ЕЛЕКТРОНІКИ ТА АНТЕННОЇ ТЕХНІКИ НВЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок