Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ СИСТЕМ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ

АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ СИСТЕМ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ СИСТЕМ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
НИКИТЮК ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ
УДК: 631.95:631.816.3:633.49
АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ СИСТЕМ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
 
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Чернігівському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук у 2001-2006рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
БЕРДНІКОВ Олександр Михайлович, Чернігівський інститут АПВ УААН,
завідувач лабораторії агрохімії
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН,
МАЗУР Генріх Адольфович,
ННЦ ”Інститут землеробства УААН”,
завідувач лабораторії агрогрунтознавства
доктор сільськогосподарських наук, професор КАВЕЦЬКИЙ Володимир Миколайович,
Інститут гігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України,
завідувач лабораторії екотоксикології і гігієни агрохімікатів
Захист відбудеться “06” листопада 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, м.Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: м.Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “05” жовтня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Чабанюк Я.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Картопля цінна продовольча, кормова і технічна культура, яка займає провідне місце в сільськогосподарському виробництві України. Найбільші площі картопля на Поліссі, де Чернігівська область завжди була і залишається дотепер одним з основних регіонів її виробництва. За узагальненими даними Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН, щороку в господарствах усіх категорій власності в Чернігівській області висаджують біля 100 тис.га картоплі. Окремі господарства одержують урожайність до 200-300 ц/га, проте переважна більшість збирає менше 100 ц/га. Урожайність та якість картоплі тісно корелює з рівнем родючості грунтів дерново-підзолистого типу (В.Ф. Сайко, А.М. Малієнко, Г.А. Мазур, 1986). Проблема родючості грунтів і раціональне використання земельних ресурсів залишається однією з найактуальніших у сучасному землеробстві, адже за останні 10-12 років кількість внесених мінеральних добрив зменшилась у 8-10 разів, органічних – у 4-5 разів. Це зумовило від’ємний баланс усіх елементів живлення, дефіцит якого за сумою NPK в середньому становить 100-120кг/га щорічно. Отже, тривалий спад сільськогосподарського виробництва і помітне зниження родючості основних типів грунтів спонукають до пошуку нових шляхів використання природного потенціалу родючості (М.М. Городній, А.Г. Сердюк, М.П. Вовкотруб та ін. 1993; Г.А. Мазур, М.М. Єрмолаєв та ін., 2002; Д.О. Мельничук та ін., 2004).
Останніми роками в Україні застосовуються альтернативні, або диверсифіковані технологічні моделі системи удобрення картоплі: сидеральна, сидерально-мінеральна та сидерально-органо-мінеральна, особливістю яких є використання, як засобу екологізації, проміжних сидеральних культур на добриво. За показниками агрохімічної ефективності, екологічної доцільності та енергоємності вони суттєво відрізняються, як поміж собою, так і від традиційних моделей (Г.Кант, 1986; Ю.А. Тараріко, 2003; І.В. Гриник та ін., 2005)
Аналіз сучасних альтернативних систем удобрення картоплі та розробки нормативів і критеріїв агроекологічної оцінки ефективності їх застосування в умовах Полісся складає актуальність роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися протягом 2001-2006рр. згідно науково-технічної програми: “Агроекологічний моніторинг і моделювання сталих агроландшафтів та агроекосистем України” за завданням “Обґрунтувати і розробити основні напрямки раціонального природокористування на засадах оптимізації сільськогосподарських ландшафтів, охорони ґрунтових і водних ресурсів, біологізації агротехнологій та екологобезпечного використання засобів хімізації” (№ ДР 0101U003294).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ СИСТЕМ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок