Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО МУЗИКАНТА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Б.Л.ЯВОРСЬКОГО

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО МУЗИКАНТА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Б.Л.ЯВОРСЬКОГО

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО МУЗИКАНТА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Б.Л.ЯВОРСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ДЖУРА Оксана Федорівна
УДК 37:781.2(091)
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО МУЗИКАНТА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Б.Л.ЯВОРСЬКОГО
13.00.02 - теорія і методика навчання музики та музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор АФАНАСЬЄВ ЮРІЙ ЛЬВОВИЧ,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри естетики та мистецтвознавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
РУДНИЦЬКА ОКСАНА ПЕТРІВНА, Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова, професор кафедри гри на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук
ВАЩЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА,
Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, завідувач науково-методичного центру експериментальної педагогіки.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського,
кафедра теорії та історії музики.
Захист відбудеться 03.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133 м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 01.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук,
професор Ківшар Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Якісні зміни, які відбулися в суспільно-політичному та культурному житті України за останнє десятиліття, спонукають українську педагогіку до пошуку інноваційних педагогічних технологій, адекватних завданням демократизації освіти, зміни особистісного статусу учня у процесі навчання, розвитку його творчих якостей, загальних та професійно орієнтованих здібностей. Активна робота по удосконаленню теорії та методики навчання, по розробці нових засобів педагогічного впливу ведеться сьогодні і в галузі музичної педагогіки. Разом з тим, подальше удосконалення процесів навчання та виховання молодих музикантів, оптимізація практики викладання фахових дисциплін не можуть бути ефективними без органічного засвоєння теоретичних напрацювань та педагогічного досвіду видатних музикантів-педагогів минулого, творчий доробок яких містить у собі ще недостатньо актуалізований теоретичний та практичний педагогічний потенціал.
До їх числа належить Болеслав Яворський (1877-1942) – видатний теоретик, музикознавець, педагог, громадський діяч.
Науковий спадок Б.Яворського включає праці з музикознавства, естетики, теорії музики, психології, музичної педагогіки. В його архівах – численні конспекти, тези, доповіді, статті, в яких відображено досвід багаторічної педагогічної роботи, вивчення методичних праць педагогів і виконавців минулого, глибокий аналіз виконавської майстерності найвизначніших артистів свого часу – С.Рахманінова, О.Скрябіна, Ю.Гофмана, Ф.Бузоні, А.Рубінштейна, В.Горовця, С.Прокоф'єва та інших.
Велика організаційна та педагогічна робота у Київській та Московській народних консерваторіях, у Музично-драматичному інституті ім. М.В.Лисенка, у Київській та Московській державних консерваторіях, у 1-му Московському музичному технікумі, виховання яскравої плеяди учнів, серед яких композитори Г.Верьовка, М.Вериківський, Ф.Козицький, М.Леонтович, музикознавці А.Альшванг, Л.Кулаковський, С.Протопопов, Т.Логовинський, принесли йому славу визначного музиканта-педагога, вплив якого зазнали, за їх власним визнанням, Б.Асаф'єв, Г.Нейгауз, С.Прокоф'єв, Д.Шостакович, М.Мясковський.
Разом з тим, теоретичні напрацювання та величезний практичний досвід Б.Яворського в галузі музичної педагогіки, особливо щодо підготовки професійних музикантів, ще не стали надбанням широкої музично-педагогічної громадськості і є, фактично, не засвоєними теорією та практикою вітчизняної музичної педагогіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО МУЗИКАНТА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ Б.Л.ЯВОРСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок