Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІНЕРАЛІВ - СУПУТНИКІВ АЛМАЗУ З КІМБЕРЛІТІВ ПРИАЗОВ'Я

ТИПОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІНЕРАЛІВ - СУПУТНИКІВ АЛМАЗУ З КІМБЕРЛІТІВ ПРИАЗОВ'Я

Назва:
ТИПОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІНЕРАЛІВ - СУПУТНИКІВ АЛМАЗУ З КІМБЕРЛІТІВ ПРИАЗОВ'Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
 
 
ПАНОВ Юрій Борисович
УДК 549.02:549.01(477.6)
ТИПОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІНЕРАЛІВ - СУПУТНИКІВ АЛМАЗУ З КІМБЕРЛІТІВ ПРИАЗОВ'Я
Спеціальність - 04.00.20 – мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення
НАН України, м. Київ
Науковий керівник
доктор геолого - мінералогічних наук Квасниця Віктор Миколайович,
завідувач відділу проблем алмазоносності Інституту геохімії, мінералогії
та рудоутворення НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор геолого - мінералогічних наук Вальтер Антон Антонович, завідувач відділу фізичних методів дослідження руд Інституту прикладної фізики НАН України;
доктор геолого - мінералогічних наук Кривдик Степан Григорович, завідувач відділу петрології Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України.
Провідна установа – Український державний інститут мінеральних ресурсів Міністерства екології і природних ресурсів, м. Сімферополь.
Захист відбудеться “28 ” березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціализованої Вченої ради Д.26.203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна, 34.
З дисертацїєю можна ознайомитись у бібліотеці Інституту.
Автореферат розісланий “27 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого–мінералогічних наук Томурко Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації визначається необхідністю удосконалення та підвищення ефективності методів проведення геолого-пошукових та розвідочних робіт в Україні з метою виявлення одного з важливіших корінних джерел алмазу- кімберлітів.
Науковою основою при розробці пошуково-оціночних критеріїв є вчення про типоморфізм мінералів – супутників алмазу, що потребує поглибленого розуміння залежності їх хімічного складу від Р-Т умов, а також інших параметрів мінералоутворюючого середовища, яка визначає наявність або відсутність алмазів у кімберлітах.
Використання високої інформативності типохімічних особливостей індикаторних мінералів кимберлітів (хромпіропу, пікроільменіту, хромшпінеліду та хромдіопсиду), виявлення характеру розподілу в них елементів-домішок є досить актуальним як в науковому, так і в практичному відношеннях, завдяки сприянню рішення низки пошукових та оціночних завдань.
Зв,язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження в межах дисертаційної роботи здійснювались при виконанні наукової тематики у відділі проблем алмазоносності Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення (ІГМР) Національної Академії наук України, в лабораторії геофізичних досліджень Українського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерських справ (УкрНДІМІ) Національної Академії наук України та на кафедрі корисних копалин та екологічної геології Донецького державного технічного університету.
Мета та основні завдання досліджень. Головна мета дисертації – вивчення складу та типохімічних особливостей мінералів-супутників алмазу (хромпіропу, пікроільменіту, хромшпінеліду та хромдіопсиду) з кімберлітів Приазовського блоку Українського щита та рішення на цій основі питань,що пов'язані з умовами їх утворення та перспективами алмазоносності.
Основні завдання роботи:
1. Визначити геологічну позицію та петрохімічні особливості кімберлітових трубок Приазов'я;
2. З'ясувати закономірності розподілу головних оксидних компонентів і елементів-домішок у мінералах – супутниках алмазу з кімберлітових тіл району досліджень;
3. Визначити умови утворення індикаторних мінералів кімберлітів (Р-Т параметри, характер метасоматичних процесів та ін.), виходячи з показників їх хімізму;
4. Оцінити перспективи алмазоносності кімберлітів Приазов'я,базуючись на інтерпретації нової інформації про хімічний склад мінералів – супутників алмазу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТИПОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІНЕРАЛІВ - СУПУТНИКІВ АЛМАЗУ З КІМБЕРЛІТІВ ПРИАЗОВ'Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок