Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПОСТМОДЕРН Ф. ДЖЕЙМІСОНА: НЕОМАРКСИСТСЬКИЙ ПРОЕКТ

КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПОСТМОДЕРН Ф. ДЖЕЙМІСОНА: НЕОМАРКСИСТСЬКИЙ ПРОЕКТ

Назва:
КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПОСТМОДЕРН Ф. ДЖЕЙМІСОНА: НЕОМАРКСИСТСЬКИЙ ПРОЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Заваженко Тетяна Михайлівна
УДК 130.2 (091) Джеймісон
КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПОСТМОДЕРН
Ф. ДЖЕЙМІСОНА:
НЕОМАРКСИСТСЬКИЙ ПРОЕКТ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хома Олег Ігорович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії.
 
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться „17„ жовтня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий ”16” вересня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні філософські пошуки на Україні характеризуються намаганням віднайти місце та осмислити роль вітчизняного філософствування у світовому інтелектуальному просторі. Збагачення української історико-філософської думки має здійснюватися, поряд з іншими способами, шляхом осмислення провідних сучасних напрямків зарубіжної філософії, одним з яких є філософський постмодернізм. Аналіз творчих доробків представників і теоретиків філософії постмодернізму відкриває нові горизонти осягнення сучасної культурної ситуації, збагачує уявлення про трансформацію духовного потенціалу людства наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст., допомагає визначити місце філософської рефлексії у складному cплетінні постмодерністських реалій.
Сучасний американський філософ Фредрік Джеймісон виявляє соціально-економічні та культурно-естетичні аспекти постмодерну як культурно-філософської парадигми. Одним із перших американський дослідник вказав на ті зрушення, що відбувалися у духовному та соціально-економічному житті суспільства в 60-х рр. ХХ ст. Поряд із Г. Дебором, Ж. Дельозом, Ж. Дерріда, Ж.-Ф. Ліотаром, Р. Рорті та ін. Ф. Джеймісон робить власний філософський діагноз нашого часу, пропонує оригінальне вирішення актуальних для сьогодення філософських проблем.
Постмодернізм є теоретичним відображенням світовідчуття сучасної людини, дезорієнтованої світом новітніх технологій, децентрованих владних структур, воєн та екологічних криз. Заслуга Ф. Джеймісона полягає не лише в осмисленні певної світоглядної ситуації, а й у спробі віднайти та показати шляхи її подолання. Американський дослідник пропонує власний досвід пошуку ціннісних орієнтирів, втрачених у теперішній час, тому його теоретичні здобутки видаються особливо актуальними для українського народу, на долю якого випало пережити численні екологічні, економічні та політичні кризи.
Особливість джеймісонівського аналізу постмодернізму полягає у застосуванні різноманітних теоретичних та методологічних здобутків марксизму та неомарксизму. На сучасному етапі розвитку вітчизняної філософії спостерігається формування нового ставлення до марксистської спадщини та усвідомлюється цінність марксизму для історії філософії. У зв’язку з цим видається актуальним звернутися до неомарксистського вчення американського мислителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПОСТМОДЕРН Ф. ДЖЕЙМІСОНА: НЕОМАРКСИСТСЬКИЙ ПРОЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок