Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,89 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГАНУСЯК ІГОР БОГДАНОВИЧ
УДК 331.5
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ
РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТІВ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.06.02 - | Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник | - | академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти | - | доктор економічних наук
Крикавський Євген Васильович,
Державний університет «Львівська політехніка», завідувач кафедри
- | кандидат економічних наук
Горін Михайло Петрович,
старший науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України
Провідна установа | - | Тернопільська Академія народного господарства,
кафедра економіки підприємств і корпорацій
Захист дисертації відбудеться «29» грудня 1998 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 290026, м.Львів,
вул.Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 290026, м.Львів, вул.Козельницька, 4.
Автореферат розіслано «28» листопада 1998 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук |
В.І.Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробленості теми. Впровадження ринкових відносин в Україні, роздержавлення і реструктуризація господарської системи створили необхідні передумови розвитку підприємницької діяльності. Впродовж останніх років в Україні кількість суб’єктів підприємництва збільшилася в декілька разів і на 1 січня 1997 року становила 615686 одиниць. Якщо орієнтуватись на аналоги країн розвиненої економіки, то можна передбачати, що в перспективі кількість осіб (юридичних і фізичних), що здійснюватимуть самостійно підприємницьку діяльність, зростатиме.
Це ставить на порядок денний необхідність розробки певного механізму, з допомогою якого можна було б регулювати діяльність підприємницьких структур не тільки задля одержання прибутку, але і у напрямках, які б забезпечували збалансований соціально-економічний розвиток території (області, міста, району, населеного пункту). Створення такого механізму мало б пролягати через своєчасний вибір і стимулювання видів підприємницької діяльності (заходів, інвестиційних проектів) в інтересах розвитку регіону.
Слід відзначити, що проблеми вибору пріоритетів господарської (підприємницької) діяльності були в центрі уваги багатьох наукових шкіл, передусім Інституту економіки НАН України, Інституту регіональних досліджень НАН України, Інституту промисловості НАН України, Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України, Інституту економічного прогнозування НАН України, Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України та ін. Міністерством України у справах науки і технологій розроблені і опубліковані «Інструктивно-методичні матеріали по розділу Державного індикативного плану науково-технічного розвитку України на 1999-2005 роки та визначення інноваційних пріоритетів держави». Виконано і захищено ряд дисертацій, в яких досліджуються питання взаємозв’язку розвитку підприємництва і розвитку територій.
Разом з тим ряд питань розробки методології узгодження напрямків підприємницької діяльності задля забезпечення комплексного і збалансованого розвитку території залишається відкритим. Не розроблена класифікація видів і напрямків підприємницької діяльності в інтересах регіону. Вимагає уточнення та доповнення сучасна концепція розвитку підприємництва через розвиток виключно малого бізнесу (що є переважаючою у багатьох дослідників). Не сформовані методичні вимоги щодо державної підтримки пріоритетних напрямків підприємницької діяльності та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок