Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО ЕФЕКТУ В КОРОТКОМУ ОПОВІДАННІ (на матеріалі творів О.Генрі, Е.Кестнера, А.П.Чехова)

МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО ЕФЕКТУ В КОРОТКОМУ ОПОВІДАННІ (на матеріалі творів О.Генрі, Е.Кестнера, А.П.Чехова)

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО ЕФЕКТУ В КОРОТКОМУ ОПОВІДАННІ (на матеріалі творів О.Генрі, Е.Кестнера, А.П.Чехова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,44 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пєсоріна Лариса Миколаївна
УДК 81’42:367.4:371:373.23
МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО ЕФЕКТУ В КОРОТКОМУ ОПОВІДАННІ
(на матеріалі творів О.Генрі, Е.Кестнера, А.П.Чехова)
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі загального мовознавства та слов’янських мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету та на кафедрі російської мови Інституту іноземної філології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Іванова Людмила Петрівна,
Інститут іноземної філології
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри російської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калінкін Валерій Михайлович,
завідувач кафедри української та російської мов
Донецького державного медичного університету
ім. М.Горького Міністерства охорони здоров’я України
кандидат філологічних наук, доцент
Терехова Світлана Іванівна,
докторант кафедри загального та українського мовознавства
Київського національного лінгвістичного університету
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: кафедра іноземних мов
Ужгородського національного університету,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “17” січня 2007р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055 м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “12” грудня 2006 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради,
канд. філол. н., доц. Вінтонів М.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Серед тем загальногуманітарного характеру, що вже не одне сторіччя цікавлять філософів, психологів, соціологів, а віднедавна й філологів, проблема комічного є, безсумнівно, однією з найскладніших. Актуальність досліджень вербальних засобів комічного в сучасній лінгвістиці зумовлена спрямованістю наукових праць на комунікативну й прагматичну діяльність людини, що пов’язано з виникненням і розвитком когнітивного напрямку в мовознавстві. Вибір мовного комізму як об’єкта дослідження узгоджується з когнітивною парадигмою, у рамках якої встановлено, що аспекти мови регулюються або мотивуються когнітивними параметрами, які ґрунтуються на людському досвіді й “укладені” в реальний контекст. До сьогодні питання комічного залишаються маловивченими через відсутність досить чіткої теорії. Це стосується, зокрема, визначення характеру й діапазону мовних засобів комічного, їх реалізації в художньому творі.
Специфіку створення комічного ефекту мовними засобами в структурі художніх творів досліджували такі вітчизняні й зарубіжні вчені, як Ю.Б.Борєв, Т.О.Буйницька, І.Р.Виноградова, О.А.Земська, С.М.Іваненко, Л.П.Іванова, В.І.Карасик, П.Б.Коржева, М.О.Кулінич, А.Я.Лівергант, О.Н.Лук, Т.Б.Любимова, З.В.Новицька, С.І.Походня, Г.Г.Почепцов, В.Я.Пропп, Е.Різель (E.Riesel), В.З.Санніков, О.О.Тараненко, О.Ю.Титаренко, О.Б.Шонь, А.О.Щербина та ін.
Вербальна презентація засобів комізму в англійській, німецькій і російській мовах репрезентована на матеріалі жанру короткого оповідання кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. Зазначений жанр обраний нами у зв’язку з тим, що ми, услід за П.Б.Коржевою, поділяємо погляди М.Горького, який зазначав, що саме в надрах “малих жанрів” комічного відшліфовується мистецтво смішного. Стислість розповіді відомий дослідник комізму В.Я.Пропп уважав абсолютною нормою для гуморесок, анекдотів і оповідань. Саме А.П.Чехова й О.Генрі вчений відносив до майстрів короткого смішного оповідання.
Кожен з авторів, чиї твори стали джерелом нашого дослідження, є майстром жанру короткого оповідання, специфіка якого полягає у здатності мінімальними мовними засобами викликати максимальний комічний ефект впливу на читача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО ЕФЕКТУ В КОРОТКОМУ ОПОВІДАННІ (на матеріалі творів О.Генрі, Е.Кестнера, А.П.Чехова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок