Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ресурсозберігаюча ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА золокерамічної ЦЕГЛИ З ВИКОРИСТАННЯм лугомістких ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОСТІ

ресурсозберігаюча ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА золокерамічної ЦЕГЛИ З ВИКОРИСТАННЯм лугомістких ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ресурсозберігаюча ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА золокерамічної ЦЕГЛИ З ВИКОРИСТАННЯм лугомістких ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КРИМСЬКА АКАДЕМІЯ ПРИРОДООХОРОННОГО
та КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
Панченко МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 666.3.046
ресурсозберігаюча ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА золокерамічної ЦЕГЛИ З ВИКОРИСТАННЯм лугомістких ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОСТІ
05.23.05 – Будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Сімферополь – 2003


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі технології будівельних конструкцій і будівельних матеріалів Кримської академії природоохоронного та курортного будівництва (КАПКБ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Федоркін Сергій Іванович, Кримська академія природоохоронного та курортного будівництва, завідувач кафедрою технології будівельних конструкцій і будівельних матеріалів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Голеус Віктор Іванович, Український державний хіміко-технологічний університет, завідувач кафедрою хімічної технології кераміки та скла, м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Даценко Борис Михайлович, Український науково-дослідний проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів корпорації “Укрбудматеріали” завідувач лабораторією технології кераміки та неметалорудних матеріалів, м. Київ.
Провідна установа | Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології силікатів, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться 14 травня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .079.01 Кримської академії природоохоронного та курортного будівництва (Україна, 95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Павленко, 5, навчальний корпус 2, зал засідань ради).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримської академії природоохоронного і курортного будівництва за адресою: Україна, 95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Павленко, 5, 2 навчальний корпус.
Автореферат розісланий 11 квітня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.А. Рубель


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Існуючий рівень виробництва стінової кераміки значно відстає від сучасних вимог. Це пов'язано з високою енергоємкістю, використанням на підприємствах фізично та морально застарілого устаткування, що не дозволяє забезпечити необхідний ступінь переробки сировинних сумішей і розширити сировинну базу за рахунок використання багатокомпонентних сумішей на основі відходів промислових виробництв. Проблема економії енергоресурсів в Україні є однієї із самих актуальних у зв'язку з тим, що щорічно витрачається близько 300 млн.т умовного палива, а енерговитрати на одиницю валового національного продукту в 2 – 3 рази перевищують показники економічно розвинутих країн. Крім того, зростання виробництва високоякісних керамічних матеріалів стримується в даний час виснаженням запасів якісних глин. У цих умовах велике значення має випуск стінової кераміки на основі другорядної сировини – зол ТЕС, утилізація яких є істотною екологічною проблемою в Україні. Використання зол ТЕС у виробництві стінової кераміки викликає інтерес дослідників і виробничників уже давно. У нас у країні і за її межами накопичений достатній досвід по виготовленню цегли з використанням зол. Однак, зниженню енергоємкості виробництва золокерамічної цегли, на наш погляд, приділяється недостатня увага. Одним із шляхів зниження температури випалу керамічних виробів є уведення до складу шихти лугомістких добавок. Розширення номенклатури цих добавок, в основному за рахунок лугомістких відходів промислових виробництв, вимагає додаткових досліджень по їх впливу на формування структури і властивостей золокерамічних матеріалів.
Останнім часом в Україні та інших країнах намітилися тенденції розвитку виробництва стінової кераміки на лініях малої потужності (3 – 5 млн. шт. умовної цегли). Це викликано виробленням великих родовищ глинистої сировини, а освоєння нових великих родовищ не під силу дрібним і середнім виробникам, так само як і будівництво автоматизованих ліній з використанням сучасного устаткування і залученням передових технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ресурсозберігаюча ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА золокерамічної ЦЕГЛИ З ВИКОРИСТАННЯм лугомістких ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок