Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-МІКРОБІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ТА УМОВ ПЕРЕБУВАННЯ З МАТІР'Ю У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

КЛІНІКО-МІКРОБІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ТА УМОВ ПЕРЕБУВАННЯ З МАТІР'Ю У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

Назва:
КЛІНІКО-МІКРОБІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ТА УМОВ ПЕРЕБУВАННЯ З МАТІР'Ю У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. акад. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ТКАЧОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 616 – 008. 87 - 053. 31 : 618.63 : 612. 014. 49
КЛІНІКО-МІКРОБІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ТА УМОВ ПЕРЕБУВАННЯ З МАТІР'Ю У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Суліма Олена Григорівна, професор кафедри неонатології КМАПО ім. П.Л.Шупика.
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор Чернишова Людмила Іванівна, завідуюча кафедрою дитячих інфекційних хвороб та клінічної імунології КМАПО ім.П.Л.Шупика МОЗ України; –
доктор медичних наук, ст.науковий співробітник Знаменська Тетяна Костянтинівна, завідуюча відділом неонатології Інституту ПАГ АМН України.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія, факультет післядипломної освіти, кафедра педіатрії інтернів та неонатології, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 15 ” листопада 2001 р. о _15_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (01601, м. Київ, вул.Терещенківська 23-а).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету (03057,
м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розіслано “_3_” _серпня_2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04
доктор медичних наук _______________ Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Швидке і адекватне становлення кишкової мікрофлори в ранньому неонатальному періоді має суттєве значення для здоров'я дитини. Однак, умови перебування дитини в акушерських стаціонарах, зокрема централізована проектна забудова, окреме перебування матері і дитини, пізня виписка, низьке матеріально-технічне та кадрове оснащення сприяють значному обсіменінню новонароджених умовно патогенними бактеріями (УПБ) (Белокрысенко С.С., 1990, Сельникова О.П., 1992, Мусина Л.Т. и соавт., 1996, Вензел Р.П., 1990, Gaynes R.P. at al, 1996).
Одним із найкращих рішень цієї проблеми стало впровадження в родопомічних закладах сумісного перебування матері і дитини. Науковими роботами Левина А.Н. (1988), Дещекиной М.Ф. (1990), Атопек С.Я. (1991), Генчикова Л.А. (1991), Wright A., et al (1996) показано, що такий метод виходжування немовлят зменшує можливість колонізації новонародженої дитини госпітальними штамами УПБ, внаслідок чого знижується рівень гнійно-септичних інфекцій (ГСІ).
В м. Києві сумісне перебування в родопомічних закладах стало впроваджуватися з початку 90-х років. Однак, за даними Київського науково інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та Головного управління охорони здоров'я м. Києва (1999) протягом 1996-1998 роки рівень ГСІ серед новонароджених м. Києву зріс удвічі: в 1996 році - 3,44‰ , в 1997 - 4,1‰, в 1998 - 6,5‰. На сьогодні в науковій літературі залишаються не визначеними фактори, які зменшують ефективність запровадженої форми роботи пологових будинків.
Не має повних уявлень щодо мікроекології новонародженої дитини, динаміки та особливостей її становлення, зокрема факультативної частини кишкового мікробіоценозу (КМБЦ). Не достатньо з'ясовані фактори, які впливають на її формування. Немає єдиної думки щодо значення колонізації кишечника УПБ для організму новонародженої дитини. Не визначені умови, за яких вона реалізується у вигляді синдромів дисадаптації або залишається в межах фізіологічної компенсації.
Суперечними є дані з приводу бактеріального обсіменіння материнського молока та його впливу на клінічний стан та формування КМБЦ у немовлят. В зв'язку з цим не визначені чітко мікробіологічні критерії протипоказань щодо грудного вигодовування.
Вивчення клініко-мікробіологічних особливостей постнатальної адаптації ново-народжених дозволить розширити уявлення щодо їх бактеріальної колонізації, розробити ефективні заходи профілактики синдромів дисадаптації та ГСІ, поглибити знання з однієї із фундаментальних проблем медицини - стану дохвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-МІКРОБІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ТА УМОВ ПЕРЕБУВАННЯ З МАТІР'Ю У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок