Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ CeAgGa, TbAg{Al, Ga} ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ CeAgGa, TbAg{Al, Ga} ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ CeAgGa, TbAg{Al, Ga} ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ГУМЕНЮК РОМАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 546.736.4.651.56.57.59.621.681+ 669.018.1
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ CeAgGa, TbAg{Al, Ga} ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ
02.00.01 неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Кузьма Юрій Богданович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Поторій Марія Василівна
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Заремба Василь Іванович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри неорганічної хімії
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
імені І.М. Францевича НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “25” вересня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “20” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Яремко З.М.


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із завдань сучасної неорганічної хімії є синтез нових сполук, встановлення їхньої кристалічної структури і вивчення фізичних властивостей. Оскільки на даному етапі немає теорії, яка б давала змогу прогнозувати взаємодію компонентів у системі, основою пошуку нових матеріалів є побудова діаграм стану систем. Накопичення такої інформації послужить для встановлення взаємозв’язку між складом, структурою і властивостями кристалічних речовин.
Останнім часом велися інтенсивні дослідження систем Ln{Cu, Ag}{Al, Ga}. Ми звернули увагу на відсутність систематичних даних про взаємодію компонентів у системах LnAgGa i суперечливість деяких результатів досліджень систем LnAgAl. Вивчення взаємодії компонентів у системах CeAgGa i TbAg{Al, Ga} та побудова діаграм фазових рівноваг дало б змогу провести порівняння з аналогами і встановити вплив заміни Купруму Аргентумом на зміни у кристалічних структурах тернарних фаз. У плані одержання матеріалів з цікавими фізичними властивостями особливий інтерес викликають системи Yb, що пояснюється здатністю Ітербію проявляти змінну валентність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними планами кафедри і держбюджетної теми ХА-48Б “Синтез та визначення кристалічних та модульованих структур тернарних сполук перехідних та рідкісноземельних металів з р-елементами”, номер державної реєстрації 0100U001420. Дисертант виконував експериментальні дослідження.
Частина експериментів проведена в Інституті Макса Планка хімічної фізики твердих матеріалів (Max Planck Institut fur Chemische Physik fester Stoffe), Дрезден, Німеччина, в рамках DAAD-стипендії.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було дослідити взаємодію компонентів у системах CeAgGa, TbAg{Al, Ga}, деяких споріднених системах (GdCuAl, Yb{Ag, Au}Ga) та провести порівняльний аналіз одержаних результатів із відомими даними про інші споріднені системи. Для досягнення цієї мети необхідно було розв’язати наступні задачі: проаналізувати літературні дані, побудувати ізотермічні перерізи діаграм стану зазначених вище систем, встановити кристалічну структуру нових сполук, провести аналіз одержаних результатів.
Об’єкт дослідження: потрійні системи CeAgGa, TbAg{Al, Ga}, GdCuAl, Yb{Ag, Au}Ga.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ CeAgGa, TbAg{Al, Ga} ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок