Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОНАВАНТАЖЕНІСТЬ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА З РУХОМИМИ ФРИКЦІЙНИМИ НАКЛАДКАМИ БУРОВИХ ЛЕБІДОК

ТЕПЛОНАВАНТАЖЕНІСТЬ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА З РУХОМИМИ ФРИКЦІЙНИМИ НАКЛАДКАМИ БУРОВИХ ЛЕБІДОК

Назва:
ТЕПЛОНАВАНТАЖЕНІСТЬ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА З РУХОМИМИ ФРИКЦІЙНИМИ НАКЛАДКАМИ БУРОВИХ ЛЕБІДОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Криштопа Святослав Ігорович
УДК 62.592.113
ТЕПЛОНАВАНТАЖЕНІСТЬ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА
З РУХОМИМИ ФРИКЦІЙНИМИ НАКЛАДКАМИ
БУРОВИХ ЛЕБІДОК
Спеціальність 05.05.12 – Машини нафтової і газової промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
професор Вольченко Олександр Іванович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри механіки машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Харченко Євген Валентинович,
національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри опору матеріалів
кандидат технічних наук, доцент,
Лях Михайло Михайлович
Івано-Франківський національний університет нафти і газу,
доцент кафедри нафтогазового обладнання
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут (УкрНДІгаз)
природних газів ДК “Укргазвидобування”, м. Харків.
Захист відбудеться 6 травня 2003 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 26 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук, доцент ________________ /Корнута О.В./
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення глибин буріння, прискорення темпів проходки свердловин веде до інтенсифікації спуско-піднімальних операцій. В результаті значно зростає динамічна навантаженість гальмівного механізму буро-вої лебідки, і як наслідок, рівень теплової навантаженості його пар тертя. При цьому, в більшості випадків, на поверхнях тертя стрічково-колодкового гальма бурової лебідки розвиваються температури вище допустимої для матеріалу фрикційних накладок. Це призводить до дестабілізації експлуатаційних параметрів гальма, що суттєво знижує його ефективність. Таким чином, основною вимогою до фрикційних вузлів гальм є встановлення обмежень по тепловим режимам, які забезпечували б їхню працездатність.
Тому задачі, що поставлені в дисертаційній роботі спрямовані на теплове розвантаження основних пар тертя стрічково-колодкового гальма за рахунок використання додаткових та завдяки високоефективному примусовому охолодженню.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика роботи є частиною планових державних науково-дослідних робіт з розвитку нафтопромислового комплексу України і базується на результатах держбюджетних науково-дослідних робіт “Наукові обгрунтування раціональних режимів роботи та вибір основних параметрів бурового обладнання”, номер державної реєстрації №0195U026337, які входять до координаційного плану Міністерства освіти і науки “Наукові основи розробки нових технологій видобутку нафти і газу, газопромислового обладнання, поглибленої переробки нафти і газу з метою одержання високоякісних моторних палив, мастильних матеріалів, допоміжних продуктів і необхідної сировини”. Даний план входить в національну програму “Нафта і газ України до 2010 року”.
Мета і задачі дослідження. Дослідити закономірності зміни теплонавантаженості пар тертя стрічково-колодкових гальм з рухомими фрикційними накладками бурових лебідок та обгрунтувати використання випереджаючих технічних рішень по високоефективному примусовому охолодженню їхніх фрикційних вузлів. Для досягнення вказаної мети були поставлені наступні задачі:
-
встановити закономірності теплоутворення при взаємодії внутрішніх та зовнішніх пар тертя фрикційних вузлів нетрадиційного гальма;
-
дослідити вплив конструктивних та експлуатаційних параметрів фрикційних вузлів на їхню теплонавантаженість;
-
оцінити тепловий баланс зовнішніх і внутрішніх фрикційних вузлів гальма;
-
запропонувати методику оцінки інтенсивності природного охолодження фрикційних вузлів гальма;
-
розробити високоефективні конструкції систем для примусового охолодження пар тертя фрикційних вузлів гальма;
-
оцінити спрацювання внутрішніх і зовнішніх поверхонь накладок фрикційних вузлів гальма при природному та примусовому охолодженні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕПЛОНАВАНТАЖЕНІСТЬ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА З РУХОМИМИ ФРИКЦІЙНИМИ НАКЛАДКАМИ БУРОВИХ ЛЕБІДОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок