Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
ВОЛКОВА ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 336.132.11
МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН
НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність 08.10.01 – |
Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Полтава – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дубіщев Віктор Петрович,
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка,
завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Заяць Тетяна Анатоліївна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник;
кандидат економічних наук, доцент Гордієнко Наталія Іванівна,
Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри обліку і аудиту.
Провідна установа:
Інститут економіко-правових досліджень НАН України, відділ економіко-правових проблем розвитку територіальних систем, м. Донецьк.
Захист відбудеться 3 липня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 44.052.03 Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за адресою: 36601, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за адресою: 36601, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
Автореферат розісланий “2” червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.В.Комеліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкової економіки, надання її регіонам значної економічної самостійності вимагають формування принципово нового механізму фінансових відносин, що базується на принципах територіального самоврядування, самофінансування та самозабезпечення, і водночас зберігає цілісність і єдність всіх ланок народногосподарського комплексу країни.
Дослідження механізму фінансових відносин на регіональному рівні в Україні в сучасних умовах трансформації соціально-економічних відносин визначається необхідністю наукового обґрунтування ефективних і дієвих заходів по забезпеченню втілення в практику господарювання та систему управління економічних принципів та напрямів розвитку, викладених у Конституції України, Бюджетному кодексі України, Законі України “Про місцеві державні адміністрації”, Законі України “Про місцеве самоврядування”, Законі України “Про Державний бюджет на 2003 рік”, Концепції державної регіональної політики.
Теоретичні та прикладні аспекти розвитку регіону та його фінансового забезпечення досліджено у наукових працях багатьох учених-економістів і практиків: В.Н.Амітана, В.М.Василенка, Н.І.Гордієнко, В.В.Гришка, Б.М.Данилишина, М.І.Долішнього, В.П.Дубіщева, Т.А.Заяць, О.В.Комеліної,
В.І. Кравченка, І.О. Луніної, В.К.Мамутова, В.О.Онищенка, С.В. Слухая, М.Г.Чумаченка. Проте недостатньо дослідженими є проблеми співвідношення обсягів державних та регіональних бюджетних ресурсів, зменшення рівня залежності формування регіональних доходів від перерахування трансфертів, врахування системи фінансових ризиків на регіональному рівні, розробки системи показників оцінки механізму фінансових відносин на регіональному рівні.
Головна ідея дисертації полягає в тому, щоб на основі розробки науково-методичних положень та системного дослідження механізму фінансових відносин на регіональному рівні обґрунтувати перспективні напрями підвищення ефективності фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку регіону у відповідності з завданнями державної регіональної політики в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науковими дослідженнями кафедри економічної теорії Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, зокрема з темою “Теоретичні основи формування господарського механізму регіонів України” (номер державної реєстрації - 0102U004705).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок