Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТА СИНТЕЗ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ

СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТА СИНТЕЗ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ

Назва:
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТА СИНТЕЗ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,75 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
ДОЛЖИКОВ Володимир Васильович
УДК 537.87
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТА СИНТЕЗ
ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ
В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ
01.04.03 –Радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Масалов Сергій Олександрович,
Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України
(м. Харків), завідувач відділу радіофізичної інтроскопії
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України, (м. Харків),
завідувач відділу теоретичної радіофізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Найденко Віктор Іванович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут", (м. Київ),
професор кафедри теоретичних основ радіотехніки
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
(кафедра прикладної електродинаміки) Міністерства освіти і
науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 9 квітня 2005 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою:
м. Харків, пр. Леніна,14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:61166, м. Харків, пр. Леніна,14.
Автореферат розіслано 2 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 д.т.н. Безрук В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Статистична теорія випромінюючих систем, тобто теорія випромінюючих систем із випадковими джерелами - один з важливих наукових напрямків в статистичній радіофізиці. Значення цієї теорії в першу чергу визначається тим, що статистичний підхід, який використовується для аналізу і синтезу випромінюючих систем (ВС), дозволяє більш повно врахувати умови, в яких вони функціонують.
В наш час значимість багатьох проблем, таких як радіозв'язок і радіолокація на малих відстанях, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ), захист біологічних об'єктів від опромінення електромагнітним полем постійно зростає через збільшення потужностей випромінювання РЕЗ, підвищення чутливості їх приймальних пристроїв і особливо у зв'язку із зростанням електричних розмірів їх випромінюючих систем – антен. Останнє призводить до віддалення межі дальньої зони і збільшення протяжності зони Френеля. При цьому автоматично зростає число об'єктів, які потрапляють в цю зону і піддаються дії електромагнітного поля, що типово, наприклад, для морських суден, літальних апаратів і наземних транспортних засобів. Окрім цього, збільшується кількість ситуацій, коли взаємодія електромагнітного поля з об'єктом, який викликає інтерес, відбувається саме в зоні Френеля. Це характерно системам ближньої радіолокації, безпроводовій передачі енергії мікрохвильовим променем, комп'ютерній оптиці, комп'ютерній томографії, системам фокусування електромагнітного поля в заданій точці простору або біологічного середовища, системам медичної діагностики і гіпертермії, які використовують сфокусовані ВС для отримання високого просторового розрізнення.
Реальні випромінюючі системи є, по суті, ВС із випадковими джерелами. Наявність флуктуацій погіршує характеристики ВС, обмежує їх гранично досяжні значення. Це має особливе значення для великих дзеркальних антен і ФАР, оскільки у разі збільшення розмірів ВС і ускладненням їх конструкції роль різних чинників, що призводять до випадковостей в амплітудно-фазовому розподілі джерел, різко збільшується.
Сучасному рівню теорії проектування ВС властиве широке використання методів математичного моделювання, залучення яких дає можливість значно скоротити обсяг і тривалість дорогих експериментальних досліджень. У зв'язку з цим задачі розробки математичних моделей електромагнітного поля в зоні Френеля ВС, які більш повно враховують реальні умови їх функціонування, а також створення випромінюючих систем, призначених для формування заздалегідь заданого просторового розподілу електромагнітного поля в цій зоні, і, відповідно, розробки методів обчислення таких ВС, тобто методів їх синтезу і оптимізації як найвагоміших для практики, стають все більш актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТА СИНТЕЗ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок