Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІЄСЛІВНИХ ОПЕРАТОРІВ ГУМОРИСТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози)

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІЄСЛІВНИХ ОПЕРАТОРІВ ГУМОРИСТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози)

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІЄСЛІВНИХ ОПЕРАТОРІВ ГУМОРИСТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРЧИШИНА Алла Анатоліївна
УДК 81’42:811.111:821.111(043)
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ДІЄСЛІВНИХ ОПЕРАТОРІВ ГУМОРИСТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ
(на матеріалі сучасної англомовної художньої прози)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Титаренко Олена Юріївна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова,
кафедра англійської філології, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кухаренко Валерія Андріївна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
кафедра англійської лексикології
і стилістики, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Бабелюк Оксана Андріївна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра
перекладознавства і контрастивної
лінгвістики імені Григорія Кочура,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “11” березня 2005 року о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “7” лютого 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Неослабний інтерес сучасної лінгвістики до художнього тексту пояснюється багатьма факторами. До них можна віднести домінування принципу антропоцентризму в наукових парадигмах, який поставив людину у фокус уваги теоретичних досліджень. Текст приваблює своєю багатовимірністю та цілісністю. Зважаючи на складність та структурованість такого феномену, як художній текст, проникнути в його природу, формування, функціонування неможливо за умови вивчення тексту лише як цілого, без розгляду його окремих аспектів. Важливою особливістю такого багатогранного поняття, як текст, є модальність.
Категорія модальності цікавить лінгвістів уже давно. В історії мовознавчої науки є багато праць, присвячених дослідженню цього лінгвістичного явища. Лише в сучасних розвідках модальність розглядається як текстова, а не мовна категорія. Це, насамперед, дослідження Л.Михневич, О.М.Островської, Л.В.Серикової, І.В.Смущинської, З.Я.Тураєвої. Виокремлення текстової модальності в окрему категорію є новим напрямом лінгвістичних досліджень і передбачає виділення різновидів модальності тексту як суб’єктивованих ракурсів оповіді. Наявність різновидів модальності тексту зумовлюється різноаспектістю сприйняття світу людиною, переломленням реальності під різними кутами крізь призму людської свідомості і відображення її в тексті. Властивістю модальності є вираження домінантної ознаки, яка дає уявлення про те, яке саме відношення до дійсності вважається основним і специфічним для модальності в кожному конкретному випадку. Як результат, увійшли в ужиток терміни “іронічна модальність” (Р.А.Семків), “перепитувальна модальність” (А.І.Артеменко), види авторської модальності за типом оповіді (І.В.Смущинська) та ін. До різновидів модальності тексту ми відносимо гумористичну модальність, під якою розуміємо суб’єктивну модальність художнього прозового тексту в одному з її ракурсів – гумористичному.
Ця категорія реалізується через певний набір текстових елементів – операторів. Оператори як елементи представлення, які мають певне функціональне навантаження і сприяють інтерпретації виражених мовою уявлень (В.З.Дем’янков), характеризуються різноманітністю форм, структури та рівнів функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІЄСЛІВНИХ ОПЕРАТОРІВ ГУМОРИСТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок