Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГО-АНАТОМІЧНА БУДОВА ЛИСТКІВ ТА СТЕБЕЛ ПСАМОФІТІВ ФЛОРИ УКРАЇНИ

МОРФОЛОГО-АНАТОМІЧНА БУДОВА ЛИСТКІВ ТА СТЕБЕЛ ПСАМОФІТІВ ФЛОРИ УКРАЇНИ

Назва:
МОРФОЛОГО-АНАТОМІЧНА БУДОВА ЛИСТКІВ ТА СТЕБЕЛ ПСАМОФІТІВ ФЛОРИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
ФУТОРНА
ОКСАНА АНДРІЇВНА
УДК 81.4:581.526.56:581.9(477)
МОРФОЛОГО-АНАТОМІЧНА БУДОВА ЛИСТКІВ ТА СТЕБЕЛ ПСАМОФІТІВ ФЛОРИ УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі систематики та флористики судинних рослин
Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий керівник:
Ільїнська Антоніна Пилипівна
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Офіційні опоненти:
Барна Микола Миколайович
доктор біологічних наук, професор,
завідувач кафедри ботаніки
Тернопільського державного педагогічного
університету ім. Володимира Гнатюка
Одінцова Анастасія Валеріївна
кандидат біологічних наук,
доцент кафедри ботаніки Львівського
національного університету ім. Івана Франка
Захист відбудеться "26" травня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за
адресою: 01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий "14" квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. біол. наук О.М. Виноградова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення псамофітів тісно пов’язане з центральною біологічною проблемою – адаптацією рослин до зростання і репродукції в різноманітних умовах. Рослини пісків є представниками окремого азонального типу рослинності з одного боку, й складають своєрідну екологічну групу рослин, - з другого. У зв’язку з своєрідністю умов зростання, псамофіти відзначаються підвищеною чутливістю до зміни екологічних факторів навколишнього середовища і високою вразливістю щодо впливу антропогенних чинників.
Анатомічні особливості псамофітів досліджувались на прикладі пустельних рослин Середньої Азії. Найчастіше зверталась увага на ті ознаки, які об’єднують їх з ксерофітами і в меншій мірі – на ознаки, що відрізняють їх від ксерофітів та від представників інших екологічних груп рослин, тобто визначають своєрідність псамофітів. Е. Вармінг (1901), одним з перших вказував на наявність у псамофітів ознак, не властивих ксерофітам. О.М. Радкевич (1933, 1934), досліджуючи анатомічну будову вегетативних органів псамофітів, показала, що у їх будові, поряд з ознаками ксероморфного характеру, наявні мезоморфні.
Рослини пісків, що зростають поза межами пустель Середньої Азії, майже не вивчались. Лише Л.Д. Ніколаєвська (1968), яка досліджувала морфолого-анатомічну будову злаків на Нижньодніпровських пісках, з’ясувала, що за ступенем ксероморфності вони займають проміжне положення між типовими степовими ксерофітами і справжніми мезофітами. Остаточно невирішеними є багато питань, зокрема, недостатньо досліджена анатомічна будова листків у рослин різних вікових станів, не вивчено вплив на мінливість анатомічних ознак екологічних факторів, у тому числі піску як субстрату, а також не з’ясовано основні типи структурної організації псамофітів флори України. Тому дослідження морфолого-анатомічної будови листків та стебел псамофітів флори України, які зростають на відкритих сухих пісках, є своєчасним й актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до наукової тематики відділу систематики та флористики судинних рослин Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного в рамках держбюджетної теми №325 „Біорізноманіття судинних рослин України: створення узагальнюючого флористико-таксономічного зведення „Флора України” (2002-2006 рр.) № держреєстрації 0101U007825.
Мета і завдання дослідження. Мета нашої роботи - дослідити структурно-анатомічну організацію листків та стебел псамофітів флори України.
Для досягнення мети поставлені наступні завдання:
· описати анатомічну будову листків та стебел псамофітних видів;
· визначити таксономічне значення анатомічних ознак;
· вивчити анатомічну будову листків Helichrysum Opperman ex Katina та Syrenia Klokov у рослин різних вікових станів;
· виконати порівняльне дослідження анатомічної будови рослин з різних природних місцезростань та при вирощуванні їх на дослідній ділянці;
· з’ясувати вплив на мінливість анатомічних ознак екологічних факторів;
· дослідити взаємозв’язок між основними анатомічними ознаками листка;
· виявити особливості анатомічної будови листків та стебел модельних представників псамофільного комплексу;
· визначити основні типи структурно-анатомічної організації досліджених псамофітів флори України й можливі шляхи їх пристосування до зростання на пісках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОРФОЛОГО-АНАТОМІЧНА БУДОВА ЛИСТКІВ ТА СТЕБЕЛ ПСАМОФІТІВ ФЛОРИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок