Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМУВАННЯ ЧАСУ МЕХАНООБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ У ОДИНИЧНОМУ ТА ДРІБНОСЕРІЙНОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМУВАННЯ ЧАСУ МЕХАНООБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ У ОДИНИЧНОМУ ТА ДРІБНОСЕРІЙНОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМУВАННЯ ЧАСУ МЕХАНООБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ У ОДИНИЧНОМУ ТА ДРІБНОСЕРІЙНОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Гітіс Веніамін Борисович
УДК 658.52/.531:621.9.04:004.032.26
УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМУВАННЯ ЧАСУ МЕХАНООБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ У ОДИНИЧНОМУ ТА ДРІБНОСЕРІЙНОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
Спеціальність 05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній академії Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Ковалевський Сергій Вадимович, Донбаська державна машинобудівна академія Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ, завідувач кафедрою “Технологія і управління виробництвом”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Рамазанов Султан Курбанович, Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ, завідувач кафедрою “Економічна кібернетика”
кандидат технічних наук Жилін Олександр Вікторович, Донецький державний інститут штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк, доцент кафедри “Системного аналізу і моделювання”
Провідна установа: | Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, відділ Нейротехнологій, м. Київ
Захист відбудеться “ 2 ” грудня 2005 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.243.01 у Донецькому державному інституті штучного інтелекту за адресою: 83050, м. Донецьк, пр. Б. Хмельницького, 84.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного інституту штучного інтелекту.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К11.243.01
к. т. н., с. н. с. С. О. Полівцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Час, що витрачається на виготовлення деталей, є визначальним чинником при побудові виробничого процесу. Норми часу є основою для оплати праці, розрахунку собівартості готової продукції, тривалості виробничого циклу, необхідної кількості верстатів, інструмента й робітників, а також планування всього виробництва.
Норма штучного часу визначається на підставі розрахунку основного часу, частка якого в загальній нормі штучного часу найбільш значна. Всі інші складові штучного часу нормуються у відсотках до основного часу. При цьому якщо для апаратурних технологічних процесів (термічних, гальванічних і т.п.) основний час визначається на підставі паспортних даних обладнання, то для механічної обробки необхідне проведення відповідних розрахунків.
Розрахунок основного часу механічної обробки може здійснюватися аналітично-розрахунковим і аналітично-дослідницьким методами. При аналітично-розрахунковому методі норми витрат праці розраховуються на основі карт технологічного процесу виробництва деталей. Цей метод є найбільш теоретично обґрунтованим. Однак при цьому встановлення технічних норм часу здійснюється на завершальному етапі розробки технологічного процесу, що надзвичайно сповільнює й ускладнює процес нормування.
Аналітично-дослідницький метод є більш точним методом установлення технічних норм часу, ніж аналітично-розрахунковий. Однак у дрібносерійному й одиничному виробництвах, що не мають на відміну від крупносерійного й масового виробництв стійкої номенклатури оброблюваних деталей, застосування аналітично-дослідницького методу, що вимагає багато часу й витрат праці кваліфікованого працівника по технічному нормуванню, не виправдується.
Особливо гостро проблема швидкого визначення норм часу виникає в процесі техніко-комерційного пророблення замовлень, коли необхідно в стислий термін оцінити собівартість продукції й строки виконання замовлення. Така проблема актуальна, насамперед, для підприємств важкого машинобудування, де переважає одиничне й дрібносерійне виробництво. Тому в одиничному й дрібносерійному виробництвах визначення норми часу часто проводиться по типових нормах, що складені аналітичним методом для типових технологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМУВАННЯ ЧАСУ МЕХАНООБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ У ОДИНИЧНОМУ ТА ДРІБНОСЕРІЙНОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок