Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ І МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ДЕТЕКТИВНОМУ ЦИКЛІ Б.АКУНІНА «ПРИГОДИ ЕРАСТА ФАНДОРІНА»

РЕЦЕПЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ І МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ДЕТЕКТИВНОМУ ЦИКЛІ Б.АКУНІНА «ПРИГОДИ ЕРАСТА ФАНДОРІНА»

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ І МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ДЕТЕКТИВНОМУ ЦИКЛІ Б.АКУНІНА «ПРИГОДИ ЕРАСТА ФАНДОРІНА»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,38 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАЛУЄВА Наталія Миколаївна
УДК 821.161.1 – 312.4.091
РЕЦЕПЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ І МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ДЕТЕКТИВНОМУ ЦИКЛІ Б.АКУНІНА
«ПРИГОДИ ЕРАСТА ФАНДОРІНА»
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ГУСЄВ ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри зарубіжної літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КЕБА ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ, Кам’янець-Подільський національний університет, проректор з наукової роботи
кандидат філологічних наук, доцент
АЛЕКСЄЄВА НІНА СИМОНІВНА,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.C. Сковороди,
доцент кафедри англійської філології
Захист відбудеться «1» липня 2008 р. о 11.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий «30» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Характерною особливістю сучасного літературного розвитку є його своєрідна багатогранність та багатомірність, у ньому чітко простежуються два різноспрямованих вектори, перший з яких складає елітарна, експериментальна, а другий – масова, «формульна» література. На відміну від країн Заходу, масова культура та література на пострадянському просторі з’явилися порівняно нещодавно – наприкінці 80-х – на початку 90-х рр. XX ст. У цей час твори перекладної масової літератури стають не лише помітними на прилавках книжкових магазинів – досвід цієї літератури активно засвоюється російською словесністю. Внаслідок цього, за словами О. Веселовського, виникає потужна «зустрічна течія», що призводить до формування нового типу письменника, який творчо експериментує із жанрово-тематичними кано-нами (формулами) масової літератури. Дедалі більше текстів створюється на хиткій межі між елітарною, експериментальною й масовою літературою, що дає підстави літературним критикам говорити про появу «мейнстріму» – «мідл-літератури», орієнтованої на якнайширше коло читачів. До такої літератури, безумовно, належить і творчість Бориса Акуніна (Г. Ш. Чхартішвілі). Саме тому пошук генетичних зв’язків і типологічних зближень між детективною творчістю Б. Акуніна і західноєвропейською літературою може бути визнаним актуальним, оскільки наслідки такого дослідження сприятимуть вирішенню проблеми інтеграції слов’янських літератур у світовий літературний процес. У пропонованій дисертаційній роботі розглядаються різні форми між-культурної комунікації і передусім засвоєння Б. Акуніним художнього досвіду англійської літератури, що вплинув на жанрову структуру та ідейно-образне наповнення ретро-детективів Б. Акуніна «фандорінської серії».
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано на кафедрі зарубіжної літератури Дніпро-петровського національного університету в межах теми «Закономірності функціонування літератури в контексті культури», що входить до наукової планової тематики ДНУ. Тему дисертації затверджено на засіданні Бюро наукової ради з проблеми «Класична спадщина та сучасна художня література» при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (протокол № 2 від 24 квітня 2007 року).
Об’єктом дослідження є романи, повісті, оповідання, що входять до циклу «Пригоди Ераста Фандоріна», а також ті тексти, що належать до англійської літератури, запозичення з яких знаходимо у цій детективній серії Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ І МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ДЕТЕКТИВНОМУ ЦИКЛІ Б.АКУНІНА «ПРИГОДИ ЕРАСТА ФАНДОРІНА»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок