Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Маркетингова трансформація зернового ринку України

Маркетингова трансформація зернового ринку України

Назва:
Маркетингова трансформація зернового ринку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний аграрний університет
Орехівський Віктор Григорович
УДК 631.576.331.2:339.13
Маркетингова трансформація зернового
ринку України
08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів
України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Завадський Йосип Станіславович –
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Войчак Анатолій Володимирович –
Київський національний економічний університет,
професор кафедри маркетингу
 
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Мізрухіна Анастасія Самійлівна - Київський
гуманітарний інститут, завідувач кафедри маркетингу
 
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ економічних відносин АПК, м. Київ
Захист відбудеться “11” квітня 2002р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “7” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Економічна реформа і становлення ринкових відносин в Україні передбачають докорінні перетворення й аграрного сектора. Його трансформація покликана в першу чергу сприяти розвитку зернового господарства і, зокрема, ринку зерна. Виключне значення цієї проблеми обумовлюється сталим попитом, найбільш важливою потребою людей у продуктах харчування. Зерно – стратегічний фактор економічної безпеки держави.
Україна раніше утримувала славу європейської житниці, одного з найбільших експортерів зерна, мала вдосталь свого хліба. Для цього у нас є благодатні природні умови, працьовиті селяни, які вміють не лише виробляти, а й давати лад зібраному врожаю.
Однак, за останнє десятиріччя різко скоротилось виробництво зернових, в середньому майже наполовину. Винятком став 2001 рік: зібрано близько 40 млн. т зерна, в тому числі 24 млн. т – продовольчого, що відповідно на 62,2 і 104 відсотки більше попереднього року. Але це не виправило ситуацію на ринку в цілому, бо зерном не зуміли вміло розпорядитися. Серед головних причин – повільний перехід до ринкових засад господарювання.
Тому необхідно всебічно запроваджувати маркетинг, здатний з мінімальними витратами та найвищою ефективністю забезпечувати рух зернових потоків як на внутрішньому ринку, так і при експорті продукції. Про це свідчить досвід розвинутих країн. Маркетинг у сільському господарстві віддає перевагу товарному зерну і охоплює всі стадії його просування до споживача.
В напрямі сільськогосподарського і продовольчого маркетингу працює багато зарубіжних науковців, таких як Р.Норіс, Дж. Хеммонд, Д.Холдер, Дж. Роджерс, Дж.Гофман, Л.Хоуелл, Р.Томсон, Б.Френч, Б.Ендрюс, Т.Стефорд, Н.Прічард, Т.Шульц, Р.Кохл, Дж.Юхл, П.Робертс, та інші. Серед вітчизняних авторів відомі В.І.Бойко, А.В.Войчак, Й.С.Завадський, С.М.Кваша, М.Г.Лобас, І.І.Лукінов, О.П.Луцій, М.Й.Малік, А.С.Мізрухіна, О.М.Оніщенко, Б.Й.Пасхавер, В.М.Рабштина, П.Т.Саблук, Л.М.Худолій, О.М.Шпичак та інші. Їх праці стали базою для дисертаційної роботи.
Але, на наш погляд, в Україні існує тенденція щодо дослідження більш загальних положень маркетингу, а в практичному відношенні пріоритетом користується промисловий маркетинг. Не часто, наприклад, зустрічаються роботи з проблем прогнозування на сільськогосподарському ринку, маркетингу зерна та продуктів його переробки. Особливо недостатньо досліджений і використаний маржинальний підхід до організації підприємницької діяльності на зерновому ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Маркетингова трансформація зернового ринку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок