Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
КОНОВАЛОВА Вікторія Борисівна
УДК 378.147:796.011
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.04 –теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри загальної педагогіки
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
Барбіна Єлизавета Сергіївна,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки та психології
кандидат педагогічних наук
Тимченко Ірина Ігорівна,
Харківський національний
технічний університет “ХПІ”,
доцент кафедри ділової англійської мови.
Провідна установа: | Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “18” жовтня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м.Вінниця, вул. Острозького, 32)
Автореферат розісланий “17” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що науковці приділяють увагу проблемам особистості викладача вищої школи та його педагогічній діяльності (С.Батракова, В.Євстратов, М.Євтух, І.Кобиляцький, М.Красовицький, В.Михайловський, Є.Пряжникова, З.Рябикіна, В.Семиченко, Л.Хазова); досліджуються різні аспекти його діяльності: шляхи адаптації, формування професійно-педагогічної культури та майстерності (А.Алексюк, І.Бех, Є.Барбіна, В.Гриньова, В.Вергасов, М.Євтух, Є.Єсарева, І.Ісаєв, С.Золотухіна, І.Зязюн, Н.Кузьміна, Н.Лебедик, В.Мареєв, В.Микитюк, Л.Нечепоренко, А.Нісімчук, І.Підласий, І.Раченко, В.Семиченко, М.Стельмахович, Н.Тарасевич, І.Чернокозов та ін.), питання мотивації та оцінки діяльності педагогів (В.Аниськін, В.Антропов, В.Жуков, Р.Кигель, В.Нотченко, Г.Скок, Л.Черненко), особливості взаємовідносин викладача і студентів (А.Бойко, Д.Грасмане, О.Дубасенюк, Б.Житник, О.Ковальов, Г.Молодцова, В.Михайловський, У.Панчук, В.Сухомлинський, І.Тимченко, Г.Хозяінов, Т.Шарухіна); удосконалення його професійної компетентності (Л.Карпова, В.Лозова, А.Маркова, Є.Павлютенков).
На жаль, обговорення проблем вищої освіти, що розгортаються в даний час, практично не вирішує їх у контексті індивідуальності викладача; ті інновації, які вводяться, слабко пов’язані з реальною програмою саморозвитку педагога та успішністю його професійної діяльності.
З одного боку, назріла необхідність дослідити умови успішності діяльності викладача, оскільки сьогодення саме від нього потребує вирішення нових завдань формування особистості майбутнього фахівця, з іншого, певна річ, реальна педагогічна діяльність окремих викладачів не може бути об’єктом для наслідування: викладачі, переконані в своїй непогрішності, незалежно від благих намірів, об’єктивно сприяють формуванню соціально пасивної особистості студента.
Водночас відсутні наукові дослідження, присвячені вивченню успішності професійної діяльності викладача, немає цілісної концепції його розвитку, що негативно позначається на теорії педагогіки вищої школи та на ефективності результатів професійної діяльності самого викладача, який не може максимально використовувати свій потенціал і ресурси середовища вищого навчального закладу (ВНЗ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок