Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ НА ПІНОПОЛІСТИРОЛЬНИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗРОСТАЮЧИМ ШАРОМ ЗАВИСЛОГО ОСАДУ

ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ НА ПІНОПОЛІСТИРОЛЬНИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗРОСТАЮЧИМ ШАРОМ ЗАВИСЛОГО ОСАДУ

Назва:
ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ НА ПІНОПОЛІСТИРОЛЬНИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗРОСТАЮЧИМ ШАРОМ ЗАВИСЛОГО ОСАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРТИНОВ Сергій Юрійович
УДК 628.16.
ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ НА ПІНОПОЛІСТИРОЛЬНИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗРОСТАЮЧИМ ШАРОМ ЗАВИСЛОГО ОСАДУ
05.23.04 - Водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті водного господарства Рівненського державного технічного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Орлов Валерій Олегович, Інститут водного господарства Рівненського державного технічного університету, завідувач кафедри водопостачання та бурової справи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Хоружий Петро Данилович, Інститут гідротехніки і меліорації УААН (м. Київ), завідувач відділу водопостачання і каналізації;
кандидат технічних наук, доцент Ковальчук Віктор Анатолійович, Інститут водного господарства Рівненського державного технічного університету, доцент кафедри каналізації і санітарної техніки.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України, кафедра гідравліки і водовідведення, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 19.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 47.104.01 при Рівненському державному технічному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного технічного університету за адресою: м. Рівне, вул. Приходька,75.
Автореферат розісланий 18.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. т. н., доцент Востріков В. П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Забезпечення населення доброякісною водою відноситься до найважливіших світових проблем сьогодення. З усіх видів водних ресурсів найбільш цінними для водопостачання є підземні прісні води, тому що в загальному випадку вони є набагато чистішими за поверхневі, їх стік є більш стабільним, а якість (за виключення інфільтраційних) практично не залежить від погодних (сезонних) змін. Майже всі підземні водоносні горизонти України мають підвищений вміст іонів заліза, який коливається від 0,5 мг/л до 30 мг/л і більше (с.м.т. Рокитно - 6,0…32,0 мг/л, орендне підприємство “Санаторій Червона калина” Рівненської області - 12,2…17,8 мг/л) і потребують знезалізнення при використанні води для господарсько-питних цілей. Для сільської місцевості важливо мати просту та компактну установку, яка забезпечуватиме необхідну ступінь очищення води та працюватиме в автоматичному режимі, практично без участі обслуговуючого персоналу. Аналізуючи відомі методи знезалізнення води, можна зробити висновок про те, що при невеликій концентрації іонів заліза у вихідній воді досить добре зарекомендували себе пінополістирольні фільтри з висхідним потоком води. Такі фільтри прості в експлуатації, мають менший будівельний об’єм, промивка завантаження не потребує спеціальних промивних насосів чи водонапірних башт, менше металоємні і трубоємні, потребують меншого об’єму води на промивку завантаження. Тому необхідно більш детально вивчати саме цей напрямок очищення природних вод від заліза з метою покращення процесу очищення, розширення діапазону застосування. При значних концентраціях іонів заліза у вихідній воді можуть бути перспективними пінополістирольні фільтри із зростаючим шаром завислого осаду. Таким чином, є актуальним дослідження процесу знезалізнення води з великою концентрацією заліза на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України №1269 від 17 листопада 1997 р. “Про програму розвитку водопровідно-каналізаційного господарства”, кафедральною тематикою Рівненського державного технічного університету “Розробка нових та вдосконалення діючих споруд для забору, очищення та транспортування води населеним пунктам та промисловим підприємствам” та госпрозрахункових договорів з різними водогосподарськими організаціями, в яких здобувач приймав участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ВОДИ НА ПІНОПОЛІСТИРОЛЬНИХ ФІЛЬТРАХ ІЗ ЗРОСТАЮЧИМ ШАРОМ ЗАВИСЛОГО ОСАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок